Strona główna / Azja / Chiny / Huty aluminium / Yulin, Shanxi aluminium plant

Yulin, Shanxi aluminium plant

Typ obiektu: Huta aluminium. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 38.28517, 109.72906.

Huta aluminiumChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Yulin, Shanxi aluminium plant — huta aluminium, Chiny. Podana moc wynosi 630 000 t tlenku glinu/aluminium. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Shaanxi Nonferrous Yulin New Materials Group Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #32 z 81 (kategoria „huty aluminium”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 338 837 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 312 100 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

630 000t tlenku glinu/aluminium
1 338 837t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#459Pozycja CO₂ — Chiny
2.13t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-3672995.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Yulin, Shanxi aluminium plant: 630 000 t tlenku glinu/aluminium. Kategoria: huta aluminium. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 450 000 t tlenku glinu/aluminium. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: huta aluminium. Zakres 600–900°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta aluminium. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 338 837 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

312 100samochodów osobowych — rok jazdy
179 700gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
22 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty aluminium — Chiny

Baise Prefecture City: 24 364 530 t tlenku glinu/aluminium24.4MBaise Pref…Zhengzhou Prefecture City: 8 897 160 t tlenku glinu/aluminium8.9MZhengzhou …Sanmenxia Prefecture City: 6 843 969 t tlenku glinu/aluminium6.8MSanmenxia …Xinzhou Prefecture City: 6 615 837 t tlenku glinu/aluminium6.6MXinzhou Pr…Zouping, Shandong aluminium plant: 6 400 000 t tlenku glinu/aluminium6.4MZouping, S…Zibo Prefecture City: 5 931 440 t tlenku glinu/aluminium5.9MZibo Prefe…Luliang Prefecture City: 3 878 249 t tlenku glinu/aluminium3.9MLuliang Pr…Guiyang Prefecture City: 3 650 117 t tlenku glinu/aluminium3.7MGuiyang Pr…

Wydajność podana w źródle (t tlenku glinu/aluminium): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Shaanxi Nonferrous Yulin New Materials Group Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Yulin, Shanxi aluminium plant: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 38.3°N; położenie na półkuli północnej.

~10°Ctypowa średnia roczna
~23°Ctypowy sezon ciepły
Zimny step półpustynny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
32.2°Csezonowa amplituda temperatur
699 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #32 z 81 w kraju Chiny; kategoria: huty aluminium.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 38.28517, 109.72906. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Yulin, Shanxi aluminium plant?

Yulin, Shanxi aluminium plant — huta aluminium, Chiny. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Yulin, Shanxi aluminium plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Yulin, Shanxi aluminium plant wydajność 630 000 t tlenku glinu/aluminium.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Yulin, Shanxi aluminium plant?

Strona wykorzystuje około 1 338 837 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #459 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Yulin, Shanxi aluminium plant?

Obiekt Yulin, Shanxi aluminium plant: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 38.28517, 109.72906.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Yulin, Shanxi aluminium plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Shaanxi Nonferrous Yulin New Materials Group Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.