Strona główna / Azja / Chiny / Zakłady wapiennicze / Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.

Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.

Typ obiektu: Zakład wapienniczy. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 22.2828, 112.66838.

Zakład wapienniczyChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd. — zakład wapienniczy, Chiny. Podana moc wynosi 270 000 t wapna. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie. Pozycja według zgłoszonej mocy: #42 z 94 (kategoria „zakłady wapiennicze”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 177 786 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 41 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

270 000t wapna
177 786t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#1325Pozycja CO₂ — Chiny
0.66t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-38467683.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.: 270 000 t wapna. Kategoria: zakład wapienniczy. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 219 500 t wapna. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład wapienniczy. Zakres 600–900°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład wapienniczy. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 177 786 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

41 400samochodów osobowych — rok jazdy
23 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
3 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady wapiennicze — Chiny

Guangxi Huili New Materials Technology Co., Ltd.: 20 000 000 t wapna20.0MGuangxi Hu…Changsheng Caichi Co., Ltd., Leping City: 10 000 000 t wapna10.0MChangsheng…Guangxi Liugang New Materials Technology Co., Ltd.: 5 400 000 t wapna5.4MGuangxi Li…Huangshi Port Hongxin Materials Technology Co., Ltd.: 5 000 000 t wapna5.0MHuangshi P…Pingliang New Century Building Materials Co., Ltd.: 4 000 000 t wapna4.0MPingliang …Xingye Willow Steel New Materials Technology Co., Ltd.: 3 600 000 t wapna3.6MXingye Wil…Shanxi Jin Can New Materials Technology Co., Ltd.: 2 800 000 t wapna2.8MShanxi Jin…Pingding County Hengyue Building Materials Co., Ltd.: 2 800 000 t wapna2.8MPingding C…

Wydajność podana w źródle (t wapna): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 22.3°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
13.9°Csezonowa amplituda temperatur
59 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #42 z 94 w kraju Chiny; kategoria: zakłady wapiennicze.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 22.2828, 112.66838. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.?

Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd. — zakład wapienniczy, Chiny. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.?

Otwarty zbiór danych podaje dla Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd. wydajność 270 000 t wapna.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.?

Strona wykorzystuje około 177 786 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #1325 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.?

Obiekt Yangshan Gao Neng Calcium Industry Co., Ltd.: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 22.2828, 112.66838.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.