Strona główna / Azja / Chiny / Huty stali / Xinjiang Ka Steel Group Co

Xinjiang Ka Steel Group Co

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 39.143, 76.16159.

Huta staliChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Xinjiang Ka Steel Group Co — huta stali, Chiny. Podana moc wynosi 502 732 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Pozycja według zgłoszonej mocy: #160 z 164 (kategoria „huty stali”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 701 866 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 163 600 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 50% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

502 732t stali
701 866t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#787Pozycja CO₂ — Chiny
1.40t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42741847.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Xinjiang Ka Steel Group Co: 502 732 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 3 424 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 701 866 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

163 600samochodów osobowych — rok jazdy
94 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
12 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Chiny

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t stali21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t stali19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t stali17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t stali17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t stali15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t stali15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t stali13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t stali13.4MBengang St…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Xinjiang Ka Steel Group Co: pustynia zimna (Köppen BWk). Szerokość geograficzna: 39.1°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~26°Ctypowy sezon ciepły
Pustynia zimna: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
31.0°Csezonowa amplituda temperatur
9999 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #160 z 164 w kraju Chiny; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 39.143, 76.16159. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Xinjiang Ka Steel Group Co?

Xinjiang Ka Steel Group Co — huta stali, Chiny. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Xinjiang Ka Steel Group Co?

Otwarty zbiór danych podaje dla Xinjiang Ka Steel Group Co wydajność 502 732 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Xinjiang Ka Steel Group Co?

Strona wykorzystuje około 701 866 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #787 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Xinjiang Ka Steel Group Co?

Obiekt Xinjiang Ka Steel Group Co: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 39.143, 76.16159.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.