Strona główna / Azja / Wietnam / Cementownie / X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant

X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Wietnam. Przybliżone współrzędne: 20.33601, 105.72125.

CementowniaWietnamSzacunek CO₂ (modelowany)

X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant — cementownia, Wietnam. Podana moc wynosi 375 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to X18 Cement JSC. Pozycja według zgłoszonej mocy: #28 z 29 (kategoria „cementownie”, kraj Wietnam). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 156 073 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 36 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 15% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

375 000t cementu
156 073t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#77Pozycja CO₂ — Wietnam
0.42t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1898135.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant: 375 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Wietnam. Mediana kategorii w tym kraju: 2 052 371 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 156 073 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

36 400samochodów osobowych — rok jazdy
20 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
2 600 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Wietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t cementu10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t cementu8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t cementu4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t cementu3.8MBim Son Ce…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: X18 Cement JSC.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 20.3°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
12.5°Csezonowa amplituda temperatur
85 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #28 z 29 w kraju Wietnam; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 20.33601, 105.72125. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant?

X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant — cementownia, Wietnam. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant wydajność 375 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 156 073 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #77 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Wietnam.

Gdzie znajduje się X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant?

Obiekt X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant: kraj Wietnam; współrzędne w przybliżeniu 20.33601, 105.72125.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu X18 Cement Yên Thuỷ Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to X18 Cement JSC.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.