Strona główna / Azja / Wietnam / Zakłady chemiczne / VNM-Yên Khánh_ammonia

VNM-Yên Khánh_ammonia

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Wietnam. Przybliżone współrzędne: 20.18957, 106.08775.

Zakład chemicznyWietnamSzacunek CO₂ (modelowany)

VNM-Yên Khánh_ammonia — zakład chemiczny, Wietnam. Podana moc wynosi 147 108 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 4 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Wietnam). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 322 673 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 75 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 52% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

147 108t produktu chemicznego
322 673t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#64Pozycja CO₂ — Wietnam
2.19t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-33999026.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu VNM-Yên Khánh_ammonia: 147 108 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Wietnam. Mediana kategorii w tym kraju: 172 392 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 322 673 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

75 200samochodów osobowych — rok jazdy
43 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
5 400 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Wietnam

Ninh Binh Fertilizer Complex: 508 020 t produktu chemicznego508kNinh Binh …VNM-Bắc Giang_ammonia: 172 392 t produktu chemicznego172kVNM-Bắc Gi…VNM-U Minh_ammonia: 172 392 t produktu chemicznego172kVNM-U Minh…VNM-Yên Khánh_ammonia: 147 108 t produktu chemicznego147kVNM-Yên Kh…

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu VNM-Yên Khánh_ammonia: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 20.2°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
12.5°Csezonowa amplituda temperatur
51 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 4 w kraju Wietnam; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 20.18957, 106.08775. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest VNM-Yên Khánh_ammonia?

VNM-Yên Khánh_ammonia — zakład chemiczny, Wietnam. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla VNM-Yên Khánh_ammonia?

Otwarty zbiór danych podaje dla VNM-Yên Khánh_ammonia wydajność 147 108 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla VNM-Yên Khánh_ammonia?

Strona wykorzystuje około 322 673 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #64 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Wietnam.

Gdzie znajduje się VNM-Yên Khánh_ammonia?

Obiekt VNM-Yên Khánh_ammonia: kraj Wietnam; współrzędne w przybliżeniu 20.18957, 106.08775.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.