Strona główna / Europa / Francja / Zakłady petrochemiczne / Versalis France SAS, Dunkerque

Versalis France SAS, Dunkerque

Typ obiektu: Zakład petrochemiczny. Kraj: Francja. Przybliżone współrzędne: 51.02697, 2.24324.

Zakład petrochemicznyFrancjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Versalis France SAS, Dunkerque — zakład petrochemiczny, Francja. Podana moc wynosi 380 000 t etylenu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Eni SpA. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 6 (kategoria „zakłady petrochemiczne”, kraj Francja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 558 244 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 130 100 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 13% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

380 000t etylenu
558 244t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#18Pozycja CO₂ — Francja
1.47t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-18648349.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Versalis France SAS, Dunkerque: 380 000 t etylenu. Kategoria: zakład petrochemiczny. Kraj: Francja. Mediana kategorii w tym kraju: 425 000 t etylenu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład petrochemiczny. Zakres 300–800°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład petrochemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 558 244 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

130 100samochodów osobowych — rok jazdy
74 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
9 300 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady petrochemiczne — Francja

INEOS, Lavera: 740 000 t etylenu740kINEOS, Lav…TotalEnergies Petrochemicals , Gonfreville l'orcher: 525 000 t etylenu525kTotalEnerg…Societe du Craqueur de L' Aubette SCA , Berre l'etang: 470 000 t etylenu470kSociete du…Versalis France SAS, Dunkerque: 380 000 t etylenu380kVersalis F…ExxonMobil Corp., Notre Dame: 318 750 t etylenu319kExxonMobil…TotalEnergies Feyzin, Feyzin: 250 000 t etylenu250kTotalEnerg…

Wydajność podana w źródle (t etylenu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Eni SpA. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Versalis France SAS, Dunkerque: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 51.0°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
13.5°Csezonowa amplituda temperatur
24 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 6 w kraju Francja; kategoria: zakłady petrochemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 51.02697, 2.24324. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Versalis France SAS, Dunkerque?

Versalis France SAS, Dunkerque — zakład petrochemiczny, Francja. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Versalis France SAS, Dunkerque?

Otwarty zbiór danych podaje dla Versalis France SAS, Dunkerque wydajność 380 000 t etylenu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Versalis France SAS, Dunkerque?

Strona wykorzystuje około 558 244 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #18 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Francja.

Gdzie znajduje się Versalis France SAS, Dunkerque?

Obiekt Versalis France SAS, Dunkerque: kraj Francja; współrzędne w przybliżeniu 51.02697, 2.24324.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Versalis France SAS, Dunkerque?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Eni SpA.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.