Strona główna / Azja / Indie / Cementownie / UltraTech Reddipalayam Cement Plant

UltraTech Reddipalayam Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 11.10609, 79.17207.

CementowniaIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

UltraTech Reddipalayam Cement Plant — cementownia, Indie. Podana moc wynosi 1 600 020 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to UltraTech Cement Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #62 z 88 (kategoria „cementownie”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 696 658 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 162 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 20% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 600 020t cementu
696 658t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#179Pozycja CO₂ — Indie
0.44t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897071.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu UltraTech Reddipalayam Cement Plant: 1 600 020 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 2 750 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 696 658 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

162 400samochodów osobowych — rok jazdy
93 500gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
12 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Indie

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t cementu9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t cementu8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t cementu8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t cementu6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t cementu6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t cementu6.6MPrism John…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: UltraTech Cement Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu UltraTech Reddipalayam Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 11.1°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
7.0°Csezonowa amplituda temperatur
65 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #62 z 88 w kraju Indie; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 11.10609, 79.17207. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest UltraTech Reddipalayam Cement Plant?

UltraTech Reddipalayam Cement Plant — cementownia, Indie. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla UltraTech Reddipalayam Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla UltraTech Reddipalayam Cement Plant wydajność 1 600 020 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla UltraTech Reddipalayam Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 696 658 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #179 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się UltraTech Reddipalayam Cement Plant?

Obiekt UltraTech Reddipalayam Cement Plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 11.10609, 79.17207.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu UltraTech Reddipalayam Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to UltraTech Cement Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.