Strona główna / Azja / Nepal / Cementownie / Udayapur Cement Jaljale Cement Plant

Udayapur Cement Jaljale Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Nepal. Przybliżone współrzędne: 26.79004, 86.6313.

CementowniaNepalSzacunek CO₂ (modelowany)

Udayapur Cement Jaljale Cement Plant — cementownia, Nepal. Podana moc wynosi 292 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Udayapur Cement Industries Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #11 z 21 (kategoria „cementownie”, kraj Nepal). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 108 299 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 25 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

292 000t cementu
108 299t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#14Pozycja CO₂ — Nepal
0.37t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42546799.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Udayapur Cement Jaljale Cement Plant: 292 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Nepal. Mediana kategorii w tym kraju: 292 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 108 299 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

25 200samochodów osobowych — rok jazdy
14 500gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
1 800 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Nepal

Hongshi Shivam Cement Sardi Bagaicha Cement Plant: 2 300 000 t cementu2.3MHongshi Sh…Samrat Dang Cement Plant: 1 314 000 t cementu1.3MSamrat Dan…Shaurya Cement Lahan Siraha Cement Plant: 1 277 500 t cementu1.3MShaurya Ce…Ghorahi Cement Laxmipur Cement Plant: 1 250 000 t cementu1.2MGhorahi Ce…Sarbottam Cement Sunwal Cement Plant: 1 095 000 t cementu1.1MSarbottam …Riddhi Siddhi Ratomate Cement Plant: 1 007 400 t cementu1.0MRiddhi Sid…Sonapur Cement Bijauri Cement Plant: 839 500 t cementu840kSonapur Ce…Palpa Cement Sunwal Cement Plant: 803 000 t cementu803kPalpa Ceme…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Udayapur Cement Industries Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Udayapur Cement Jaljale Cement Plant: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 26.8°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
12.8°Csezonowa amplituda temperatur
654 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #11 z 21 w kraju Nepal; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 26.79004, 86.6313. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Udayapur Cement Jaljale Cement Plant?

Udayapur Cement Jaljale Cement Plant — cementownia, Nepal. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Udayapur Cement Jaljale Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Udayapur Cement Jaljale Cement Plant wydajność 292 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Udayapur Cement Jaljale Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 108 299 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #14 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Nepal.

Gdzie znajduje się Udayapur Cement Jaljale Cement Plant?

Obiekt Udayapur Cement Jaljale Cement Plant: kraj Nepal; współrzędne w przybliżeniu 26.79004, 86.6313.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Udayapur Cement Jaljale Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Udayapur Cement Industries Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.