Tepeaca Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Meksyk. Przybliżone współrzędne: 18.96797, -97.96186.

CementowniaMeksykSzacunek CO₂ (modelowany)

Tepeaca Cement Plant — cementownia, Meksyk. Podana moc wynosi 7 600 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to CEMEX SAB de CV. Pozycja według zgłoszonej mocy: #1 z 12 (kategoria „cementownie”, kraj Meksyk). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 772 979 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 646 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

7 600 000t cementu
2 772 979t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#3Pozycja CO₂ — Meksyk
0.36t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897479.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Tepeaca Cement Plant: 7 600 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Meksyk. Mediana kategorii w tym kraju: 2 500 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 772 979 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

646 400samochodów osobowych — rok jazdy
372 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
46 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Meksyk

Tepeaca Cement Plant: 7 600 000 t cementu7.6MTepeaca Ce…Lagunas Cement Plant: 3 400 000 t cementu3.4MLagunas Ce…Huichapan Cement Plant: 3 200 000 t cementu3.2MHuichapan …Apazapan Cement Plant: 2 750 000 t cementu2.8MApazapan C…Cerritos Cement Plant: 2 700 000 t cementu2.7MCerritos C…Tepetzingo Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MTepetzingo…Tecoman Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MTecoman Ce…Tepezala Cement Plant: 2 100 000 t cementu2.1MTepezala C…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: CEMEX SAB de CV. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Tepeaca Cement Plant: subtropikalny wyżynny (Köppen Cwb). Szerokość geograficzna: 19.0°N; położenie na półkuli północnej.

~15°Ctypowa średnia roczna
~20°Ctypowy sezon ciepły
Subtropikalny wyżynny: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
5.1°Csezonowa amplituda temperatur
182 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #1 z 12 w kraju Meksyk; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 18.96797, -97.96186. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Tepeaca Cement Plant?

Tepeaca Cement Plant — cementownia, Meksyk. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Tepeaca Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Tepeaca Cement Plant wydajność 7 600 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Tepeaca Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 2 772 979 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #3 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Meksyk.

Gdzie znajduje się Tepeaca Cement Plant?

Obiekt Tepeaca Cement Plant: kraj Meksyk; współrzędne w przybliżeniu 18.96797, -97.96186.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Tepeaca Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to CEMEX SAB de CV.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.