Strona główna / Azja / Malezja / Cementownie / Tasek Corporation Ipoh Cement Plant

Tasek Corporation Ipoh Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Malezja. Przybliżone współrzędne: 4.63448, 101.10509.

CementowniaMalezjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Tasek Corporation Ipoh Cement Plant — cementownia, Malezja. Podana moc wynosi 2 300 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Tasek Corporation Bhd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 6 (kategoria „cementownie”, kraj Malezja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 751 698 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 175 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 10% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 300 000t cementu
751 698t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#23Pozycja CO₂ — Malezja
0.33t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438941.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: 2 300 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Malezja. Mediana kategorii w tym kraju: 2 400 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 751 698 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

175 200samochodów osobowych — rok jazdy
100 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
13 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Malezja

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant: 3 400 000 t cementu3.4MMalayan Ce…Malayan Cement Langkawi Cement Plant: 3 300 000 t cementu3.3MMalayan Ce…Malayan Cement Rawang Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MMalayan Ce…Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: 2 300 000 t cementu2.3MTasek Corp…Negeri Sembilan Cement Industries Bahau Cement Plant: 1 580 000 t cementu1.6MNegeri Sem…Aalborg Portland Malaysia Ipoh Cement Plant: 380 000 t cementu380kAalborg Po…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Tasek Corporation Bhd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: tropikalny las deszczowy (Köppen Af). Szerokość geograficzna: 4.6°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Tropikalny las deszczowy: gorący i wilgotny przez cały rok, z niewielkimi wahaniami sezonowymi

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
1.3°Csezonowa amplituda temperatur
58 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 6 w kraju Malezja; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 4.63448, 101.10509. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Tasek Corporation Ipoh Cement Plant?

Tasek Corporation Ipoh Cement Plant — cementownia, Malezja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Tasek Corporation Ipoh Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Tasek Corporation Ipoh Cement Plant wydajność 2 300 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Tasek Corporation Ipoh Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 751 698 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #23 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Malezja.

Gdzie znajduje się Tasek Corporation Ipoh Cement Plant?

Obiekt Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: kraj Malezja; współrzędne w przybliżeniu 4.63448, 101.10509.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Tasek Corporation Ipoh Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Tasek Corporation Bhd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.