Strona główna / Azja / Irak / Cementownie / Tainal Cement Plant

Tainal Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Irak. Przybliżone współrzędne: 35.63551, 45.09801.

CementowniaIrakSzacunek CO₂ (modelowany)

Tainal Cement Plant — cementownia, Irak. Podana moc wynosi 6 000 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Mass Group Holding Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #1 z 12 (kategoria „cementownie”, kraj Irak). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 002 287 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 466 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 8% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

6 000 000t cementu
2 002 287t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#1Pozycja CO₂ — Irak
0.33t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42547335.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Tainal Cement Plant: 6 000 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Irak. Mediana kategorii w tym kraju: 1 840 500 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 002 287 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

466 700samochodów osobowych — rok jazdy
268 800gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
33 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Irak

Tainal Cement Plant: 6 000 000 t cementu6.0MTainal Cem…Sulaymaniyah Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MSulaymaniy…Chaqzhi Saroo Cement Plant: 2 300 000 t cementu2.3MChaqzhi Sa…Al Khinaq Cement Plant: 1 959 000 t cementu2.0MAl Khinaq …Bazian Cement Plant: 1 934 000 t cementu1.9MBazian Cem…Southern Cement Karbala Plant 2: 1 900 000 t cementu1.9MSouthern C…Southern Cement Maz'al an Nasir Plant 1: 1 781 000 t cementu1.8MSouthern C…Badush Cement Plant: 1 300 000 t cementu1.3MBadush Cem…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Mass Group Holding Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Tainal Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 35.6°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
27.8°Csezonowa amplituda temperatur
435 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #1 z 12 w kraju Irak; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 35.63551, 45.09801. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Tainal Cement Plant?

Tainal Cement Plant — cementownia, Irak. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Tainal Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Tainal Cement Plant wydajność 6 000 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Tainal Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 2 002 287 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #1 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Irak.

Gdzie znajduje się Tainal Cement Plant?

Obiekt Tainal Cement Plant: kraj Irak; współrzędne w przybliżeniu 35.63551, 45.09801.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Tainal Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Mass Group Holding Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.