Strona główna / Azja / Korea Południowa / Cementownie / Sungshin Cement Danyang Cement Plant

Sungshin Cement Danyang Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Korea Południowa. Przybliżone współrzędne: 37.01285, 128.33324.

CementowniaKorea PołudniowaSzacunek CO₂ (modelowany)

Sungshin Cement Danyang Cement Plant — cementownia, Korea Południowa. Podana moc wynosi 11 300 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Sungshin Cement Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #1 z 9 (kategoria „cementownie”, kraj Korea Południowa). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 6 146 734 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 1 400 000 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 50% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

11 300 000t cementu
6 146 734t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#7Pozycja CO₂ — Korea Południowa
0.54t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438856.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Sungshin Cement Danyang Cement Plant: 11 300 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Korea Południowa. Mediana kategorii w tym kraju: 4 410 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 6 146 734 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

1 400 000samochodów osobowych — rok jazdy
825 100gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
100 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Korea Południowa

Sungshin Cement Danyang Cement Plant: 11 300 000 t cementu11.3MSungshin C…Sampyo Cement Samcheok Cement Plant: 10 090 000 t cementu10.1MSampyo Cem…Hanil Cement Danyang Cement Plant: 8 100 000 t cementu8.1MHanil Ceme…Union Corp Pohang Cement Plant: 4 426 364 t cementu4.4MUnion Corp…Asia Cement Jecheon Cement Plant: 4 410 000 t cementu4.4MAsia Cemen…Ssangyong Cement Yeongweol Cement Plant: 3 750 000 t cementu3.7MSsangyong …Ssangyong Cement Donghae Cement Plant: 3 750 000 t cementu3.7MSsangyong …Korea Cement Jangseong Cement Plant: 2 260 000 t cementu2.3MKorea Ceme…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Sungshin Cement Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Sungshin Cement Danyang Cement Plant: kontynentalny monsunowy z gorącym latem (Köppen Dwa). Szerokość geograficzna: 37.0°N; położenie na półkuli północnej.

~10°Ctypowa średnia roczna
~25°Ctypowy sezon ciepły
Kontynentalny monsunowy z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
27.8°Csezonowa amplituda temperatur
85 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #1 z 9 w kraju Korea Południowa; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 37.01285, 128.33324. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Sungshin Cement Danyang Cement Plant?

Sungshin Cement Danyang Cement Plant — cementownia, Korea Południowa. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Sungshin Cement Danyang Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Sungshin Cement Danyang Cement Plant wydajność 11 300 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Sungshin Cement Danyang Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 6 146 734 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #7 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Korea Południowa.

Gdzie znajduje się Sungshin Cement Danyang Cement Plant?

Obiekt Sungshin Cement Danyang Cement Plant: kraj Korea Południowa; współrzędne w przybliżeniu 37.01285, 128.33324.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Sungshin Cement Danyang Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Sungshin Cement Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.