Strona główna / Azja / Tajlandia / Cementownie / Siam Cement Lampang Cement Plant

Siam Cement Lampang Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Tajlandia. Przybliżone współrzędne: 18.55479, 99.57298.

CementowniaTajlandiaSzacunek CO₂ (modelowany)

Siam Cement Lampang Cement Plant — cementownia, Tajlandia. Podana moc wynosi 2 100 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Siam Cement (Lampang) Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #9 z 15 (kategoria „cementownie”, kraj Tajlandia). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 796 481 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 185 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 5% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 100 000t cementu
796 481t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#21Pozycja CO₂ — Tajlandia
0.38t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32439154.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Siam Cement Lampang Cement Plant: 2 100 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Tajlandia. Mediana kategorii w tym kraju: 3 070 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 796 481 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

185 700samochodów osobowych — rok jazdy
106 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
13 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Tajlandia

TPI Polene Mittaphap Cement Plant: 13 500 000 t cementu13.5MTPI Polene…Siam City Thap Kwang 3 Cement Plant: 8 445 714 t cementu8.4MSiam City …Siam Cement Kaeng Khoi Cement Plant: 7 300 000 t cementu7.3MSiam Cemen…Siam Cement Thung Song Cement Plant: 6 910 000 t cementu6.9MSiam Cemen…Asia Cement Pukrang Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MAsia Cemen…Siam City Thap Kwang 2 Cement Plant: 4 645 143 t cementu4.6MSiam City …Siam Cement Khao Wong Cement Plant: 3 840 000 t cementu3.8MSiam Cemen…Siam Cement Ta Luang Cement Plant: 3 070 000 t cementu3.1MSiam Cemen…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Siam Cement (Lampang) Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Siam Cement Lampang Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 18.6°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
8.4°Csezonowa amplituda temperatur
317 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #9 z 15 w kraju Tajlandia; kategoria: cementownie.

Lokalizacja

Współrzędne 18.55479, 99.57298. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Siam Cement Lampang Cement Plant?

Siam Cement Lampang Cement Plant — cementownia, Tajlandia. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Siam Cement Lampang Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Siam Cement Lampang Cement Plant wydajność 2 100 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Siam Cement Lampang Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 796 481 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #21 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Tajlandia.

Gdzie znajduje się Siam Cement Lampang Cement Plant?

Obiekt Siam Cement Lampang Cement Plant: kraj Tajlandia; współrzędne w przybliżeniu 18.55479, 99.57298.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Siam Cement Lampang Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Siam Cement (Lampang) Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.