Strona główna / Azja / Iran / Cementownie / Shiraz Cement Plant

Shiraz Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Iran. Przybliżone współrzędne: 29.62495, 52.44715.

CementowniaIranSzacunek CO₂ (modelowany)

Shiraz Cement Plant — cementownia, Iran. Podana moc wynosi 2 330 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Fars Cement Co. Pozycja według zgłoszonej mocy: #14 z 37 (kategoria „cementownie”, kraj Iran). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 538 428 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 125 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 36% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 330 000t cementu
538 428t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#76Pozycja CO₂ — Iran
0.23t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438692.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Shiraz Cement Plant: 2 330 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Iran. Mediana kategorii w tym kraju: 1 460 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 538 428 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

125 500samochodów osobowych — rok jazdy
72 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
9 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Iran

Tehran Cement Plant: 5 208 333 t cementu5.2MTehran Cem…Diziche Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MDiziche Ce…Seyyedabad Cement Plant: 3 157 895 t cementu3.2MSeyyedabad…Abyek Cement Plant: 3 100 000 t cementu3.1MAbyek Ceme…Poli Kan Cement Plant: 3 060 000 t cementu3.1MPoli Kan C…Ghaen Cement Plant: 2 900 000 t cementu2.9MGhaen Ceme…Tonbak Cement Plant: 2 760 000 t cementu2.8MTonbak Cem…Qomishe-ye mirqāsem Cement Plant: 2 736 842 t cementu2.7MQomishe-ye…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Fars Cement Co. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Shiraz Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 29.6°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
23.7°Csezonowa amplituda temperatur
192 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #14 z 37 w kraju Iran; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 29.62495, 52.44715. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Shiraz Cement Plant?

Shiraz Cement Plant — cementownia, Iran. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Shiraz Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Shiraz Cement Plant wydajność 2 330 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Shiraz Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 538 428 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #76 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Iran.

Gdzie znajduje się Shiraz Cement Plant?

Obiekt Shiraz Cement Plant: kraj Iran; współrzędne w przybliżeniu 29.62495, 52.44715.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Shiraz Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Fars Cement Co.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.