Strona główna / Azja / Chiny / Zakłady petrochemiczne / Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing

Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing

Typ obiektu: Zakład petrochemiczny. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 30.77725, 121.43273.

Zakład petrochemicznyChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing — zakład petrochemiczny, Chiny. Podana moc wynosi 1 140 000 t etylenu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to INEOS AG. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 12 (kategoria „zakłady petrochemiczne”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 949 233 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 454 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 31% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 140 000t etylenu
1 949 233t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#349Pozycja CO₂ — Chiny
1.71t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-18648419.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing: 1 140 000 t etylenu. Kategoria: zakład petrochemiczny. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 727 143 t etylenu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: zakład petrochemiczny. Zakres 300–800°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład petrochemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 949 233 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

454 400samochodów osobowych — rok jazdy
261 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
32 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady petrochemiczne — Chiny

Zhejiang Petroleum & Chemical, Zhejiang, Zhoushan: 4 200 000 t etylenu4.2MZhejiang P…Satellite Chemical (STL), Jiangsu, Lianyungang: 2 500 000 t etylenu2.5MSatellite …Sinopec - SABIC Tianjin Petrochemical, Tianjin, Tianjin: 1 300 000 t etylenu1.3MSinopec - …Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing: 1 140 000 t etylenu1.1MShanghai S…Sinopec Yanshan Petrochemical, Beijing, Yanshan: 860 000 t etylenu860kSinopec Ya…BASF-YPC Co. Ltd., Jiangsu, Nanjing: 740 000 t etylenu740kBASF-YPC C…Sinopec Qilu Petrochemical, Shandong, Qilu: 714 286 t etylenu714kSinopec Qi…PetroChina Lanzhou Chemical Industry, Gansu, Lanzhou: 700 000 t etylenu700kPetroChina…

Wydajność podana w źródle (t etylenu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: INEOS AG. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 30.8°N; położenie na półkuli północnej.

~18°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
43/100wskaźnik surowości środowiska
23.5°Csezonowa amplituda temperatur
60 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 12 w kraju Chiny; kategoria: zakłady petrochemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 30.77725, 121.43273. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing?

Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing — zakład petrochemiczny, Chiny. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing?

Otwarty zbiór danych podaje dla Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing wydajność 1 140 000 t etylenu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing?

Strona wykorzystuje około 1 949 233 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #349 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing?

Obiekt Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 30.77725, 121.43273.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Shanghai Secco Petrochemical, Shanghai, Caojing?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to INEOS AG.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.