Strona główna / Azja / Liban / Cementownie / Sebline Cement Plant

Sebline Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Liban. Przybliżone współrzędne: 33.62825, 35.42375.

CementowniaLibanSzacunek CO₂ (modelowany)

Sebline Cement Plant — cementownia, Liban. Podana moc wynosi 1 350 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Ciment de Sibline SAL. Pozycja według zgłoszonej mocy: #2 z 2 (kategoria „cementownie”, kraj Liban). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 656 866 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 153 100 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 34% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 350 000t cementu
656 866t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#3Pozycja CO₂ — Liban
0.49t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438868.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Sebline Cement Plant: 1 350 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Liban. Mediana kategorii w tym kraju: 2 075 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 656 866 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

153 100samochodów osobowych — rok jazdy
88 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
11 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Liban

Holcim Chekka Cement Plant: 2 800 000 t cementu2.8MHolcim Che…Sebline Cement Plant: 1 350 000 t cementu1.4MSebline Ce…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Ciment de Sibline SAL.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Sebline Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 33.6°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym korozja w środowisku morskim jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
14.8°Csezonowa amplituda temperatur
21 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #2 z 2 w kraju Liban; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 33.62825, 35.42375. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Sebline Cement Plant?

Sebline Cement Plant — cementownia, Liban. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Sebline Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Sebline Cement Plant wydajność 1 350 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Sebline Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 656 866 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #3 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Liban.

Gdzie znajduje się Sebline Cement Plant?

Obiekt Sebline Cement Plant: kraj Liban; współrzędne w przybliżeniu 33.62825, 35.42375.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Sebline Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Ciment de Sibline SAL.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.