Strona główna / Azja / Indie / Huty stali / Rungta Mines Dhenkanal steel plant

Rungta Mines Dhenkanal steel plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 20.76194, 85.29527.

Huta staliIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

Rungta Mines Dhenkanal steel plant — huta stali, Indie. Podana moc wynosi 206 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Pozycja według zgłoszonej mocy: #42 z 49 (kategoria „huty stali”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 324 622 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 75 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 70% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

206 000t stali
324 622t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#238Pozycja CO₂ — Indie
1.58t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-42741774.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Rungta Mines Dhenkanal steel plant: 206 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 770 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 324 622 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

75 700samochodów osobowych — rok jazdy
43 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
5 400 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Indie

JSW Steel Vijayanagar steel plant: 11 899 000 t stali11.9MJSW Steel …Tata Steel Jamshedpur steel plant: 11 000 000 t stali11.0MTata Steel…JSW Steel Dolvi steel plant: 10 200 000 t stali10.2MJSW Steel …ArcelorMittal Nippon Steel Hazira Plant: 9 600 000 t stali9.6MArcelorMit…RINL Vizag Steel plant: 7 302 000 t stali7.3MRINL Vizag…SAIL Bhilai steel plant: 6 999 000 t stali7.0MSAIL Bhila…JSPL Angul steel plant: 6 000 000 t stali6.0MJSPL Angul…Tata Steel Kalinganagar steel plant: 5 513 661 t stali5.5MTata Steel…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Rungta Mines Dhenkanal steel plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 20.8°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
11.8°Csezonowa amplituda temperatur
122 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #42 z 49 w kraju Indie; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 20.76194, 85.29527. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Rungta Mines Dhenkanal steel plant?

Rungta Mines Dhenkanal steel plant — huta stali, Indie. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Rungta Mines Dhenkanal steel plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Rungta Mines Dhenkanal steel plant wydajność 206 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Rungta Mines Dhenkanal steel plant?

Strona wykorzystuje około 324 622 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #238 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się Rungta Mines Dhenkanal steel plant?

Obiekt Rungta Mines Dhenkanal steel plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 20.76194, 85.29527.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.