Strona główna / Azja / Filipiny / Cementownie / Republic norzagaray Cement Plant

Republic norzagaray Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Filipiny. Przybliżone współrzędne: 14.85187, 121.09.

CementowniaFilipinySzacunek CO₂ (modelowany)

Republic norzagaray Cement Plant — cementownia, Filipiny. Podana moc wynosi 850 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Republic Cement & Building Materials Inc. Pozycja według zgłoszonej mocy: #9 z 9 (kategoria „cementownie”, kraj Filipiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 263 321 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 61 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 14% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

850 000t cementu
263 321t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#18Pozycja CO₂ — Filipiny
0.31t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897648.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Republic norzagaray Cement Plant: 850 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Filipiny. Mediana kategorii w tym kraju: 3 300 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 263 321 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

61 400samochodów osobowych — rok jazdy
35 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
4 400 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Filipiny

Eagle Bulacan Cement Plant: 7 700 000 t cementu7.7MEagle Bula…Apo Cement City of Naga Cement Plant: 3 800 000 t cementu3.8MApo Cement…Republic Teresa Cement Plant: 3 500 000 t cementu3.5MRepublic T…Solid Cement Antipolo Cement Plant: 3 400 000 t cementu3.4MSolid Ceme…Holcim Philippines Bulacan Cement Plant: 3 300 000 t cementu3.3MHolcim Phi…Century Peak Pinamungajan Cement Plant: 2 803 200 t cementu2.8MCentury Pe…Holcim Philippines Lugait Cement Plant: 2 571 000 t cementu2.6MHolcim Phi…Holcim Philippines Davao Cement Plant: 2 270 000 t cementu2.3MHolcim Phi…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Republic Cement & Building Materials Inc. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Republic norzagaray Cement Plant: tropikalny las deszczowy (Köppen Af). Szerokość geograficzna: 14.9°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Tropikalny las deszczowy: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
47/100wskaźnik surowości środowiska
3.5°Csezonowa amplituda temperatur
47 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #9 z 9 w kraju Filipiny; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 14.85187, 121.09. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Republic norzagaray Cement Plant?

Republic norzagaray Cement Plant — cementownia, Filipiny. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Republic norzagaray Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Republic norzagaray Cement Plant wydajność 850 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Republic norzagaray Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 263 321 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #18 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Filipiny.

Gdzie znajduje się Republic norzagaray Cement Plant?

Obiekt Republic norzagaray Cement Plant: kraj Filipiny; współrzędne w przybliżeniu 14.85187, 121.09.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Republic norzagaray Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Republic Cement & Building Materials Inc.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.