Repsol SA , Tarragona

Typ obiektu: Zakład petrochemiczny. Kraj: Hiszpania. Przybliżone współrzędne: 41.17219, 1.22688.

Zakład petrochemicznyHiszpaniaSzacunek CO₂ (modelowany)

Repsol SA , Tarragona — zakład petrochemiczny, Hiszpania. Podana moc wynosi 702 000 t etylenu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu. Pozycja według zgłoszonej mocy: #1 z 3 (kategoria „zakłady petrochemiczne”, kraj Hiszpania). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 880 223 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 205 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

702 000t etylenu
880 223t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#17Pozycja CO₂ — Hiszpania
1.25t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-18648374.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Repsol SA , Tarragona: 702 000 t etylenu. Kategoria: zakład petrochemiczny. Kraj: Hiszpania. Mediana kategorii w tym kraju: 675 000 t etylenu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład petrochemiczny. Zakres 300–800°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład petrochemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 880 223 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

205 200samochodów osobowych — rok jazdy
118 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
15 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady petrochemiczne — Hiszpania

Repsol SA , Tarragona: 702 000 t etylenu702kRepsol SA …Dow Chemical Co. , Tarragona: 675 000 t etylenu675kDow Chemic…Repsol SA , Puertollano: 102 000 t etylenu102kRepsol SA …

Wydajność podana w źródle (t etylenu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Repsol SA , Tarragona: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 41.2°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
14.9°Csezonowa amplituda temperatur
8 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #1 z 3 w kraju Hiszpania; kategoria: zakłady petrochemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 41.17219, 1.22688. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Repsol SA , Tarragona?

Repsol SA , Tarragona — zakład petrochemiczny, Hiszpania. Zakłady petrochemiczne mogą prowadzić kraking lub inne procesy przetwarzania węglowodorów. Zbiór danych nie określa technologii tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Repsol SA , Tarragona?

Otwarty zbiór danych podaje dla Repsol SA , Tarragona wydajność 702 000 t etylenu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Repsol SA , Tarragona?

Strona wykorzystuje około 880 223 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #17 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Hiszpania.

Gdzie znajduje się Repsol SA , Tarragona?

Obiekt Repsol SA , Tarragona: kraj Hiszpania; współrzędne w przybliżeniu 41.17219, 1.22688.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.