Strona główna / Azja / Indie / Cementownie / Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant

Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 15.22153, 77.93173.

CementowniaIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant — cementownia, Indie. Podana moc wynosi 2 795 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Rain Cements Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #43 z 88 (kategoria „cementownie”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 251 252 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 291 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 24% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 795 000t cementu
1 251 252t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#113Pozycja CO₂ — Indie
0.45t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897029.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant: 2 795 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 2 750 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 251 252 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

291 700samochodów osobowych — rok jazdy
168 000gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
21 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Indie

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t cementu9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t cementu8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t cementu8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t cementu6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t cementu6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t cementu6.6MPrism John…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Rain Cements Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 15.2°N; położenie na półkuli północnej.

~23°Ctypowa średnia roczna
~31°Ctypowy sezon ciepły
Gorący step półpustynny: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
43/100wskaźnik surowości środowiska
8.7°Csezonowa amplituda temperatur
248 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #43 z 88 w kraju Indie; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 15.22153, 77.93173. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant?

Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant — cementownia, Indie. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant wydajność 2 795 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 1 251 252 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #113 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant?

Obiekt Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 15.22153, 77.93173.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Rain Cements Boincheruvupalli Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Rain Cements Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.