Strona główna / Azja / Wietnam / Cementownie / Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant

Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Wietnam. Przybliżone współrzędne: 21.01659, 106.70498.

CementowniaWietnamSzacunek CO₂ (modelowany)

Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant — cementownia, Wietnam. Podana moc wynosi 2 600 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Quang Ninh Construction and Cement JSC. Pozycja według zgłoszonej mocy: #12 z 29 (kategoria „cementownie”, kraj Wietnam). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 719 174 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 167 600 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 24% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 600 000t cementu
719 174t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#38Pozycja CO₂ — Wietnam
0.28t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32439371.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant: 2 600 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Wietnam. Mediana kategorii w tym kraju: 2 052 371 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 719 174 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

167 600samochodów osobowych — rok jazdy
96 500gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
12 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Wietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t cementu10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t cementu8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t cementu4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t cementu3.8MBim Son Ce…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Quang Ninh Construction and Cement JSC.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 21.0°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
12.3°Csezonowa amplituda temperatur
63 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #12 z 29 w kraju Wietnam; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 21.01659, 106.70498. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant?

Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant — cementownia, Wietnam. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant wydajność 2 600 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 719 174 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #38 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Wietnam.

Gdzie znajduje się Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant?

Obiekt Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant: kraj Wietnam; współrzędne w przybliżeniu 21.01659, 106.70498.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Quang Ninh Lam Thach Cement Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Quang Ninh Construction and Cement JSC.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.