Strona główna / Azja / Chiny / Huty aluminium / Qinghai Xiwang aluminium plant

Qinghai Xiwang aluminium plant

Typ obiektu: Huta aluminium. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 36.51061, 101.5312.

Huta aluminiumChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Qinghai Xiwang aluminium plant — huta aluminium, Chiny. Podana moc wynosi 900 000 t tlenku glinu/aluminium. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Qinghai Huanghe Xinye Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #25 z 81 (kategoria „huty aluminium”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 912 624 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 445 800 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

900 000t tlenku glinu/aluminium
1 912 624t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#360Pozycja CO₂ — Chiny
2.13t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-3672997.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Qinghai Xiwang aluminium plant: 900 000 t tlenku glinu/aluminium. Kategoria: huta aluminium. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 450 000 t tlenku glinu/aluminium. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: huta aluminium. Zakres 600–900°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta aluminium. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 912 624 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

445 800samochodów osobowych — rok jazdy
256 700gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
32 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty aluminium — Chiny

Baise Prefecture City: 24 364 530 t tlenku glinu/aluminium24.4MBaise Pref…Zhengzhou Prefecture City: 8 897 160 t tlenku glinu/aluminium8.9MZhengzhou …Sanmenxia Prefecture City: 6 843 969 t tlenku glinu/aluminium6.8MSanmenxia …Xinzhou Prefecture City: 6 615 837 t tlenku glinu/aluminium6.6MXinzhou Pr…Zouping, Shandong aluminium plant: 6 400 000 t tlenku glinu/aluminium6.4MZouping, S…Zibo Prefecture City: 5 931 440 t tlenku glinu/aluminium5.9MZibo Prefe…Luliang Prefecture City: 3 878 249 t tlenku glinu/aluminium3.9MLuliang Pr…Guiyang Prefecture City: 3 650 117 t tlenku glinu/aluminium3.7MGuiyang Pr…

Wydajność podana w źródle (t tlenku glinu/aluminium): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Qinghai Huanghe Xinye Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Qinghai Xiwang aluminium plant: kontynentalny monsunowy z ciepłym latem (Köppen Dwb). Szerokość geograficzna: 36.5°N; położenie na półkuli północnej.

~6°Ctypowa średnia roczna
~21°Ctypowy sezon ciepły
Kontynentalny monsunowy z ciepłym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
28/100wskaźnik surowości środowiska
24.1°Csezonowa amplituda temperatur
9999 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #25 z 81 w kraju Chiny; kategoria: huty aluminium.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 36.51061, 101.5312. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Qinghai Xiwang aluminium plant?

Qinghai Xiwang aluminium plant — huta aluminium, Chiny. Zakłady aluminiowe mogą prowadzić elektrolizę, przetop lub odlewanie. Zbiór danych nie określa procesów ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Qinghai Xiwang aluminium plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Qinghai Xiwang aluminium plant wydajność 900 000 t tlenku glinu/aluminium.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Qinghai Xiwang aluminium plant?

Strona wykorzystuje około 1 912 624 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #360 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Qinghai Xiwang aluminium plant?

Obiekt Qinghai Xiwang aluminium plant: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 36.51061, 101.5312.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Qinghai Xiwang aluminium plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Qinghai Huanghe Xinye Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.