Strona główna / Azja / Indie / Cementownie / Prism Johnson Mankahari Cement Plant

Prism Johnson Mankahari Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 24.56416, 81.00146.

CementowniaIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

Prism Johnson Mankahari Cement Plant — cementownia, Indie. Podana moc wynosi 6 600 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Prism Johnson Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #8 z 88 (kategoria „cementownie”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 538 983 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 358 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 36% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

6 600 000t cementu
1 538 983t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#91Pozycja CO₂ — Indie
0.23t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897121.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 2 750 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 538 983 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

358 700samochodów osobowych — rok jazdy
206 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
26 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Indie

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t cementu9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t cementu8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t cementu8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t cementu6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t cementu6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t cementu6.6MPrism John…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Prism Johnson Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Prism Johnson Mankahari Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 24.6°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
18.2°Csezonowa amplituda temperatur
724 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #8 z 88 w kraju Indie; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 24.56416, 81.00146. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Prism Johnson Mankahari Cement Plant?

Prism Johnson Mankahari Cement Plant — cementownia, Indie. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Prism Johnson Mankahari Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Prism Johnson Mankahari Cement Plant wydajność 6 600 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Prism Johnson Mankahari Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 1 538 983 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #91 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się Prism Johnson Mankahari Cement Plant?

Obiekt Prism Johnson Mankahari Cement Plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 24.56416, 81.00146.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Prism Johnson Mankahari Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Prism Johnson Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.