Monay Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Wenezuela. Przybliżone współrzędne: 9.61889, -70.41973.

CementowniaWenezuelaSzacunek CO₂ (modelowany)

Monay Cement Plant — cementownia, Wenezuela. Podana moc wynosi 1 350 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Corporacion Socialista del Cemento. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 9 (kategoria „cementownie”, kraj Wenezuela). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 460 340 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 107 300 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 6% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 350 000t cementu
460 340t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#9Pozycja CO₂ — Wenezuela
0.34t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1898071.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Monay Cement Plant: 1 350 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Wenezuela. Mediana kategorii w tym kraju: 1 210 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 460 340 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

107 300samochodów osobowych — rok jazdy
61 800gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
7 700 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Wenezuela

San Sebastian Cement Plant: 2 710 000 t cementu2.7MSan Sebast…Pertigalete Cement Plant: 2 680 000 t cementu2.7MPertigalet…Cumarebo Cement Plant: 1 590 000 t cementu1.6MCumarebo C…Monay Cement Plant: 1 350 000 t cementu1.4MMonay Ceme…Ocumare Cement Plant: 1 210 000 t cementu1.2MOcumare Ce…Mara Cement Plant: 730 000 t cementu730kMara Cemen…Jardin de Venezuela Cement Plant: 650 000 t cementu650kJardin de …Lara Cement Plant: 490 000 t cementu490kLara Cemen…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Corporacion Socialista del Cemento. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Monay Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 9.6°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: gorący i wilgotny przez cały rok, z niewielkimi wahaniami sezonowymi

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
1.1°Csezonowa amplituda temperatur
92 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 9 w kraju Wenezuela; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 9.61889, -70.41973. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Monay Cement Plant?

Monay Cement Plant — cementownia, Wenezuela. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Monay Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Monay Cement Plant wydajność 1 350 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Monay Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 460 340 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #9 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Wenezuela.

Gdzie znajduje się Monay Cement Plant?

Obiekt Monay Cement Plant: kraj Wenezuela; współrzędne w przybliżeniu 9.61889, -70.41973.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Monay Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Corporacion Socialista del Cemento.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.