Strona główna / Azja / Malezja / Cementownie / Malayan Cement Langkawi Cement Plant

Malayan Cement Langkawi Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Malezja. Przybliżone współrzędne: 6.42102, 99.76514.

CementowniaMalezjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Malayan Cement Langkawi Cement Plant — cementownia, Malezja. Podana moc wynosi 3 300 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Malayan Cement Bhd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #2 z 6 (kategoria „cementownie”, kraj Malezja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 234 038 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 287 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

3 300 000t cementu
1 234 038t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#10Pozycja CO₂ — Malezja
0.37t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897554.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Malayan Cement Langkawi Cement Plant: 3 300 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Malezja. Mediana kategorii w tym kraju: 2 400 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 234 038 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

287 700samochodów osobowych — rok jazdy
165 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
21 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Malezja

Malayan Cement Padang Rengas Cement Plant: 3 400 000 t cementu3.4MMalayan Ce…Malayan Cement Langkawi Cement Plant: 3 300 000 t cementu3.3MMalayan Ce…Malayan Cement Rawang Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MMalayan Ce…Tasek Corporation Ipoh Cement Plant: 2 300 000 t cementu2.3MTasek Corp…Negeri Sembilan Cement Industries Bahau Cement Plant: 1 580 000 t cementu1.6MNegeri Sem…Aalborg Portland Malaysia Ipoh Cement Plant: 380 000 t cementu380kAalborg Po…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Malayan Cement Bhd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Malayan Cement Langkawi Cement Plant: tropikalny monsunowy (Köppen Am). Szerokość geograficzna: 6.4°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~28°Ctypowy sezon ciepły
Tropikalny monsunowy: gorący i wilgotny przez cały rok, z niewielkimi wahaniami sezonowymi

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
49/100wskaźnik surowości środowiska
2.0°Csezonowa amplituda temperatur
19 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #2 z 6 w kraju Malezja; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 6.42102, 99.76514. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Malayan Cement Langkawi Cement Plant?

Malayan Cement Langkawi Cement Plant — cementownia, Malezja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Malayan Cement Langkawi Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Malayan Cement Langkawi Cement Plant wydajność 3 300 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Malayan Cement Langkawi Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 1 234 038 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #10 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Malezja.

Gdzie znajduje się Malayan Cement Langkawi Cement Plant?

Obiekt Malayan Cement Langkawi Cement Plant: kraj Malezja; współrzędne w przybliżeniu 6.42102, 99.76514.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Malayan Cement Langkawi Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Malayan Cement Bhd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.