Strona główna / Azja / Chiny / Zakłady chemiczne / Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers

Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 28.78103, 105.37655.

Zakład chemicznyChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers — zakład chemiczny, Chiny. Podana moc wynosi 1 525 000 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Sichuan Lutianhua Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #20 z 125 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 4 115 002 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 959 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 87% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 525 000t produktu chemicznego
4 115 002t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#153Pozycja CO₂ — Chiny
2.70t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-45257136.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers: 1 525 000 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 532 416 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 4 115 002 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

959 200samochodów osobowych — rok jazdy
552 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
69 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Chiny

China: 24 681 946 t produktu chemicznego24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t produktu chemicznego7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t produktu chemicznego5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t produktu chemicznego3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t produktu chemicznego3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t produktu chemicznego3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t produktu chemicznego3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t produktu chemicznego3.1MTangshan (…

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Sichuan Lutianhua Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 28.8°N; położenie na półkuli północnej.

~18°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
37/100wskaźnik surowości środowiska
19.6°Csezonowa amplituda temperatur
833 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #20 z 125 w kraju Chiny; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 28.78103, 105.37655. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers?

Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers — zakład chemiczny, Chiny. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers?

Otwarty zbiór danych podaje dla Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers wydajność 1 525 000 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers?

Strona wykorzystuje około 4 115 002 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #153 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers?

Obiekt Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 28.78103, 105.37655.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Luzhou (Naxi) Chemical Fertilizers?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Sichuan Lutianhua Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.