Strona główna / Azja / Iran / Cementownie / Langar Cement Plant

Langar Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Iran. Przybliżone współrzędne: 36.24577, 53.62125.

CementowniaIranSzacunek CO₂ (modelowany)

Langar Cement Plant — cementownia, Iran. Podana moc wynosi 730 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Kiasar Cement Industrial Co. Pozycja według zgłoszonej mocy: #30 z 37 (kategoria „cementownie”, kraj Iran). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 431 143 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 100 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 63% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

730 000t cementu
431 143t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#87Pozycja CO₂ — Iran
0.59t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897189.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Langar Cement Plant: 730 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Iran. Mediana kategorii w tym kraju: 1 460 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 431 143 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

100 500samochodów osobowych — rok jazdy
57 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
7 200 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Iran

Tehran Cement Plant: 5 208 333 t cementu5.2MTehran Cem…Diziche Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MDiziche Ce…Seyyedabad Cement Plant: 3 157 895 t cementu3.2MSeyyedabad…Abyek Cement Plant: 3 100 000 t cementu3.1MAbyek Ceme…Poli Kan Cement Plant: 3 060 000 t cementu3.1MPoli Kan C…Ghaen Cement Plant: 2 900 000 t cementu2.9MGhaen Ceme…Tonbak Cement Plant: 2 760 000 t cementu2.8MTonbak Cem…Qomishe-ye mirqāsem Cement Plant: 2 736 842 t cementu2.7MQomishe-ye…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Kiasar Cement Industrial Co.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Langar Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 36.2°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
45/100wskaźnik surowości środowiska
27.5°Csezonowa amplituda temperatur
65 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #30 z 37 w kraju Iran; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 36.24577, 53.62125. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Langar Cement Plant?

Langar Cement Plant — cementownia, Iran. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Langar Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Langar Cement Plant wydajność 730 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Langar Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 431 143 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #87 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Iran.

Gdzie znajduje się Langar Cement Plant?

Obiekt Langar Cement Plant: kraj Iran; współrzędne w przybliżeniu 36.24577, 53.62125.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Langar Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Kiasar Cement Industrial Co.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.