La Porte Syngas Methanol

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Stany Zjednoczone. Przybliżone współrzędne: 29.71963, -95.12521.

Zakład chemicznyStany ZjednoczoneSzacunek CO₂ (modelowany)

La Porte Syngas Methanol — zakład chemiczny, Stany Zjednoczone. Podana moc wynosi 362 870 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to LyondellBasell Industries NV. Pozycja według zgłoszonej mocy: #16 z 25 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Stany Zjednoczone). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 121 108 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 28 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 77% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

362 870t produktu chemicznego
121 108t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#571Pozycja CO₂ — Stany Zjednoczone
0.33t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-45257128.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu La Porte Syngas Methanol: 362 870 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Stany Zjednoczone. Mediana kategorii w tym kraju: 447 240 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 121 108 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

28 200samochodów osobowych — rok jazdy
16 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
2 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Stany Zjednoczone

United States: 13 733 340 t produktu chemicznego13.7MUnited Sta…Geismar Methanol Terminal: 4 000 000 t produktu chemicznego4.0MGeismar Me…Donaldsonville Nitrogen Complex: 3 932 650 t produktu chemicznego3.9MDonaldsonv…Coffeyville Nitrogen Fertilizer facility: 1 026 480 t produktu chemicznego1.0MCoffeyvill…Verdigris Fertilizers Ammonia Facility: 997 900 t produktu chemicznego998kVerdigris …Enid Nitrogenous Fertilizers: 920 790 t produktu chemicznego921kEnid Nitro…Beaumont Methanol and Ammonia: 910 000 t produktu chemicznego910kBeaumont M…Beaumont Methanol: 910 000 t produktu chemicznego910kBeaumont M…

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: LyondellBasell Industries NV. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu La Porte Syngas Methanol: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 29.7°N; położenie na półkuli północnej.

~18°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
16.9°Csezonowa amplituda temperatur
63 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #16 z 25 w kraju Stany Zjednoczone; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 29.71963, -95.12521. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest La Porte Syngas Methanol?

La Porte Syngas Methanol — zakład chemiczny, Stany Zjednoczone. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla La Porte Syngas Methanol?

Otwarty zbiór danych podaje dla La Porte Syngas Methanol wydajność 362 870 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla La Porte Syngas Methanol?

Strona wykorzystuje około 121 108 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #571 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Stany Zjednoczone.

Gdzie znajduje się La Porte Syngas Methanol?

Obiekt La Porte Syngas Methanol: kraj Stany Zjednoczone; współrzędne w przybliżeniu 29.71963, -95.12521.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu La Porte Syngas Methanol?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to LyondellBasell Industries NV.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.