Strona główna / Azja / Iran / Cementownie / Khazar Lowshan Cement Plant

Khazar Lowshan Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Iran. Przybliżone współrzędne: 36.65047, 49.51868.

CementowniaIranSzacunek CO₂ (modelowany)

Khazar Lowshan Cement Plant — cementownia, Iran. Podana moc wynosi 700 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Khazar Cement Co. Pozycja według zgłoszonej mocy: #32 z 37 (kategoria „cementownie”, kraj Iran). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 247 267 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 57 600 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

700 000t cementu
247 267t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#105Pozycja CO₂ — Iran
0.35t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32438689.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Khazar Lowshan Cement Plant: 700 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Iran. Mediana kategorii w tym kraju: 1 460 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 247 267 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

57 600samochodów osobowych — rok jazdy
33 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
4 100 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Iran

Tehran Cement Plant: 5 208 333 t cementu5.2MTehran Cem…Diziche Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MDiziche Ce…Seyyedabad Cement Plant: 3 157 895 t cementu3.2MSeyyedabad…Abyek Cement Plant: 3 100 000 t cementu3.1MAbyek Ceme…Poli Kan Cement Plant: 3 060 000 t cementu3.1MPoli Kan C…Ghaen Cement Plant: 2 900 000 t cementu2.9MGhaen Ceme…Tonbak Cement Plant: 2 760 000 t cementu2.8MTonbak Cem…Qomishe-ye mirqāsem Cement Plant: 2 736 842 t cementu2.7MQomishe-ye…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Khazar Cement Co.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Khazar Lowshan Cement Plant: kontynentalny śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Dsa). Szerokość geograficzna: 36.7°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~24°Ctypowy sezon ciepły
Kontynentalny śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
20.2°Csezonowa amplituda temperatur
69 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #32 z 37 w kraju Iran; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 36.65047, 49.51868. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Khazar Lowshan Cement Plant?

Khazar Lowshan Cement Plant — cementownia, Iran. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Khazar Lowshan Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Khazar Lowshan Cement Plant wydajność 700 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Khazar Lowshan Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 247 267 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #105 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Iran.

Gdzie znajduje się Khazar Lowshan Cement Plant?

Obiekt Khazar Lowshan Cement Plant: kraj Iran; współrzędne w przybliżeniu 36.65047, 49.51868.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Khazar Lowshan Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Khazar Cement Co.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.