Strona główna / Azja / Iran / Zakłady chemiczne / Kermanshah Urea/Ammonia Project

Kermanshah Urea/Ammonia Project

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Iran. Przybliżone współrzędne: 34.35472, 47.45522.

Zakład chemicznyIranSzacunek CO₂ (modelowany)

Kermanshah Urea/Ammonia Project — zakład chemiczny, Iran. Podana moc wynosi 1 168 000 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Kermanshah Petrochemical Industries Co. Pozycja według zgłoszonej mocy: #6 z 12 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Iran). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 850 859 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 664 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 69% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 168 000t produktu chemicznego
2 850 859t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#8Pozycja CO₂ — Iran
2.44t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-45257240.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Kermanshah Urea/Ammonia Project: 1 168 000 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Iran. Mediana kategorii w tym kraju: 939 000 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 850 859 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

664 500samochodów osobowych — rok jazdy
382 700gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
48 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Iran

IRN-Dayyer_methanol: 2 855 700 t produktu chemicznego2.9MIRN-Dayyer…Hengam Ammonia and Urea Petrochemical Complex: 1 881 000 t produktu chemicznego1.9MHengam Amm…IRN-Jam_methanol: 1 799 508 t produktu chemicznego1.8MIRN-Jam_me…Marjan Methanol Complex: 1 650 000 t produktu chemicznego1.6MMarjan Met…IRN-Genaveh_methanol: 1 311 588 t produktu chemicznego1.3MIRN-Genave…Kermanshah Urea/Ammonia Project: 1 168 000 t produktu chemicznego1.2MKermanshah…Marv Dasht Petrochemical Complex: 710 000 t produktu chemicznego710kMarv Dasht…Razi Petrochemical Complex: 677 000 t produktu chemicznego677kRazi Petro…

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Kermanshah Petrochemical Industries Co.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Kermanshah Urea/Ammonia Project: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 34.4°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
35/100wskaźnik surowości środowiska
25.3°Csezonowa amplituda temperatur
382 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #6 z 12 w kraju Iran; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 34.35472, 47.45522. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Kermanshah Urea/Ammonia Project?

Kermanshah Urea/Ammonia Project — zakład chemiczny, Iran. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Kermanshah Urea/Ammonia Project?

Otwarty zbiór danych podaje dla Kermanshah Urea/Ammonia Project wydajność 1 168 000 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Kermanshah Urea/Ammonia Project?

Strona wykorzystuje około 2 850 859 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #8 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Iran.

Gdzie znajduje się Kermanshah Urea/Ammonia Project?

Obiekt Kermanshah Urea/Ammonia Project: kraj Iran; współrzędne w przybliżeniu 34.35472, 47.45522.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Kermanshah Urea/Ammonia Project?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Kermanshah Petrochemical Industries Co.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.