Strona główna / Azja / Indie / Rafinerie ropy naftowej / IOCL Mathura Refinery

IOCL Mathura Refinery

Typ obiektu: Rafineria. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 27.37846, 77.68662.

RafineriaIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

IOCL Mathura Refinery — rafineria, Indie. Podana moc wynosi 161 000 baryłek/dzień. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Indian Oil Corporation Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #9 z 17 (kategoria „rafinerie ropy naftowej”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 318 366 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 540 400 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 67% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

161 000baryłek/dzień
2 318 366t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#54Pozycja CO₂ — Indie
14.40t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-3143921.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu IOCL Mathura Refinery: 161 000 baryłek/dzień. Kategoria: rafineria. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 161 000 baryłek/dzień. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: rafineria. Zakres 200–600°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: rafineria. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 318 366 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

540 400samochodów osobowych — rok jazdy
311 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
39 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe rafinerie ropy naftowej — Indie

RPL (Reliance Petroleum Limited) Jamnagar Refinery: 1 369 000 baryłek/dzień1.4MRPL (Relia…Nayara Vadinar Oil Refinery: 401 000 baryłek/dzień401kNayara Vad…BPCL Kochi Refinery: 311 000 baryłek/dzień311kBPCL Kochi…IOCL Gujarat Koyali Refinery: 275 000 baryłek/dzień275kIOCL Gujar…BPCL Mumbai Refinery: 240 000 baryłek/dzień240kBPCL Mumba…Guru Gobind Singh Refinery (HPCL-Mittal Energy Limited): 227 000 baryłek/dzień227kGuru Gobin…CPCL Manali Refinery: 210 000 baryłek/dzień210kCPCL Manal…HPCL Mumbai Refinery: 191 000 baryłek/dzień191kHPCL Mumba…

Wydajność podana w źródle (baryłek/dzień): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Indian Oil Corporation Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu IOCL Mathura Refinery: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 27.4°N; położenie na półkuli północnej.

~23°Ctypowa średnia roczna
~31°Ctypowy sezon ciepły
Gorący step półpustynny: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
46/100wskaźnik surowości środowiska
20.0°Csezonowa amplituda temperatur
876 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #9 z 17 w kraju Indie; kategoria: rafinerie ropy naftowej.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 27.37846, 77.68662. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest IOCL Mathura Refinery?

IOCL Mathura Refinery — rafineria, Indie. Rafinerie wykorzystują procesy takie jak destylacja i przetwarzanie frakcji ropy. Zbiór danych nie określa instalacji ani zapotrzebowania na ciepło tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla IOCL Mathura Refinery?

Otwarty zbiór danych podaje dla IOCL Mathura Refinery wydajność 161 000 baryłek/dzień.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla IOCL Mathura Refinery?

Strona wykorzystuje około 2 318 366 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #54 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się IOCL Mathura Refinery?

Obiekt IOCL Mathura Refinery: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 27.37846, 77.68662.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu IOCL Mathura Refinery?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Indian Oil Corporation Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.