Strona główna / Azja / Indie / Cementownie / India Cements Sankarnagar Cement Plant

India Cements Sankarnagar Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 8.78944, 77.73209.

CementowniaIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

India Cements Sankarnagar Cement Plant — cementownia, Indie. Podana moc wynosi 2 050 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to India Cements Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #55 z 88 (kategoria „cementownie”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 822 820 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 191 800 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 11% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 050 000t cementu
822 820t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#161Pozycja CO₂ — Indie
0.40t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1896951.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu India Cements Sankarnagar Cement Plant: 2 050 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 2 750 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 822 820 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

191 800samochodów osobowych — rok jazdy
110 400gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
14 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Indie

UltraTech Anantapuram Cement Plant: 9 000 000 t cementu9.0MUltraTech …UltraTech Nrupathanga Cement Plant: 8 700 000 t cementu8.7MUltraTech …Kesoram Industries Gulbarga Cement Plant: 8 650 000 t cementu8.6MKesoram In…Wonder Cement Nimbahera Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MWonder Cem…UltraTech Adityapuram Cement Plant: 8 000 000 t cementu8.0MUltraTech …Ambuja Cements Suli/Rauri Cement Plant: 6 800 000 t cementu6.8MAmbuja Cem…UltraTech Vikram Nagar Cement Plant: 6 670 000 t cementu6.7MUltraTech …Prism Johnson Mankahari Cement Plant: 6 600 000 t cementu6.6MPrism John…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: India Cements Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu India Cements Sankarnagar Cement Plant: sawanna tropikalna (Köppen Aw). Szerokość geograficzna: 8.8°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~29°Ctypowy sezon ciepły
Sawanna tropikalna: gorący i wilgotny przez cały rok, z niewielkimi wahaniami sezonowymi

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
4.9°Csezonowa amplituda temperatur
57 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #55 z 88 w kraju Indie; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 8.78944, 77.73209. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest India Cements Sankarnagar Cement Plant?

India Cements Sankarnagar Cement Plant — cementownia, Indie. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla India Cements Sankarnagar Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla India Cements Sankarnagar Cement Plant wydajność 2 050 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla India Cements Sankarnagar Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 822 820 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #161 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się India Cements Sankarnagar Cement Plant?

Obiekt India Cements Sankarnagar Cement Plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 8.78944, 77.73209.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu India Cements Sankarnagar Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to India Cements Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.