Strona główna / Azja / Chiny / Huty stali / Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd

Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 39.27871, 119.01331.

Huta staliChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd — huta stali, Chiny. Podana moc wynosi 3 034 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Special Steel Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #98 z 164 (kategoria „huty stali”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 3 917 972 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 913 300 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 39% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

3 034 000t stali
3 917 972t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#168Pozycja CO₂ — Chiny
1.29t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566695.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd: 3 034 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 3 424 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 3 917 972 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

913 300samochodów osobowych — rok jazdy
525 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
65 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Chiny

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t stali21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t stali19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t stali17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t stali17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t stali15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t stali15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t stali13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t stali13.4MBengang St…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Special Steel Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd: kontynentalny monsunowy z gorącym latem (Köppen Dwa). Szerokość geograficzna: 39.3°N; położenie na półkuli północnej.

~10°Ctypowa średnia roczna
~25°Ctypowy sezon ciepły
Kontynentalny monsunowy z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
29.8°Csezonowa amplituda temperatur
20 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #98 z 164 w kraju Chiny; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 39.27871, 119.01331. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd?

Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd — huta stali, Chiny. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd?

Otwarty zbiór danych podaje dla Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd wydajność 3 034 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd?

Strona wykorzystuje około 3 917 972 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #168 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd?

Obiekt Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 39.27871, 119.01331.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Co Ltd?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Hebei Tianzhu Iron and Steel Group Special Steel Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.