Strona główna / Azja / Chiny / Huty stali / Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 36.68552, 113.83784.

Huta staliChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd — huta stali, Chiny. Podana moc wynosi 3 294 557 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Hanshan Iron and Steel Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #87 z 164 (kategoria „huty stali”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 3 122 962 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 728 000 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

3 294 557t stali
3 122 962t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#222Pozycja CO₂ — Chiny
0.95t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566697.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd: 3 294 557 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 3 424 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 3 122 962 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

728 000samochodów osobowych — rok jazdy
419 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
52 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Chiny

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t stali21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t stali19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t stali17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t stali17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t stali15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t stali15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t stali13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t stali13.4MBengang St…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Hanshan Iron and Steel Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd: kontynentalny monsunowy z gorącym latem (Köppen Dwa). Szerokość geograficzna: 36.7°N; położenie na półkuli północnej.

~10°Ctypowa średnia roczna
~25°Ctypowy sezon ciepły
Kontynentalny monsunowy z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
28.1°Csezonowa amplituda temperatur
413 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #87 z 164 w kraju Chiny; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 36.68552, 113.83784. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd?

Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd — huta stali, Chiny. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd?

Otwarty zbiór danych podaje dla Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd wydajność 3 294 557 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd?

Strona wykorzystuje około 3 122 962 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #222 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd?

Obiekt Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 36.68552, 113.83784.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Hangang Longshan Iron and Steel Co Ltd?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Hanshan Iron and Steel Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.