Strona główna / Azja / Chiny / Huty stali / Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd

Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 27.61699, 106.94987.

Huta staliChinySzacunek CO₂ (modelowany)

Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd — huta stali, Chiny. Podana moc wynosi 1 325 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #137 z 164 (kategoria „huty stali”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 165 870 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 38 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 87% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 325 000t stali
165 870t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#1335Pozycja CO₂ — Chiny
0.13t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566511.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd: 1 325 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 3 424 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 165 870 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

38 700samochodów osobowych — rok jazdy
22 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
2 800 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Chiny

Angang Steel Co Ltd: 21 605 191 t stali21.6MAngang Ste…Baoshan Iron and Steel Co Ltd Headquarters: 19 203 279 t stali19.2MBaoshan Ir…Zhangjiagang Hongchang Steel Co Ltd: 17 647 000 t stali17.6MZhangjiaga…Maanshan Iron and Steel Co Ltd: 17 340 000 t stali17.3MMaanshan I…Wuhan Iron and Steel Co Ltd: 15 907 000 t stali15.9MWuhan Iron…Inner Mongolia BaoTou Steel Union Co Ltd: 15 610 000 t stali15.6MInner Mong…Shougang Jingtang United Iron and Steel Co Ltd: 13 700 000 t stali13.7MShougang J…Bengang Steel Plates Co Ltd: 13 440 000 t stali13.4MBengang St…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 27.6°N; położenie na półkuli północnej.

~18°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
20.5°Csezonowa amplituda temperatur
665 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #137 z 164 w kraju Chiny; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 27.61699, 106.94987. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd?

Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd — huta stali, Chiny. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd?

Otwarty zbiór danych podaje dla Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd wydajność 1 325 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd?

Strona wykorzystuje około 165 870 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #1335 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd?

Obiekt Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 27.61699, 106.94987.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Guizhou Ganglian Industrial Group Co Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.