Strona główna / Turcja / Cementownie / Ezine Cement Plant

Ezine Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Turcja. Przybliżone współrzędne: 39.8638, 26.2446.

CementowniaTurcjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Ezine Cement Plant — cementownia, Turcja. Podana moc wynosi 5 500 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ. Pozycja według zgłoszonej mocy: #3 z 30 (kategoria „cementownie”, kraj Turcja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 579 664 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 368 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 21% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

5 500 000t cementu
1 579 664t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#14Pozycja CO₂ — Turcja
0.29t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897871.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Ezine Cement Plant: 5 500 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Turcja. Mediana kategorii w tym kraju: 2 401 875 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 579 664 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

368 200samochodów osobowych — rok jazdy
212 000gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
26 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Turcja

Silifke Cement Plant: 7 000 000 t cementu7.0MSilifke Ce…Körfez Cement Plant: 5 700 000 t cementu5.7MKörfez Cem…Ezine Cement Plant: 5 500 000 t cementu5.5MEzine Ceme…Yüreğir Cement Plant: 5 200 000 t cementu5.2MYüreğir Ce…Gönen Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MGönen Ceme…ASCim Korkuteli Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MASCim Kork…Bolu Merkez Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MBolu Merke…Pazarcık Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MPazarcık C…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Ezine Cement Plant: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 39.9°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
47/100wskaźnik surowości środowiska
18.9°Csezonowa amplituda temperatur
12 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #3 z 30 w kraju Turcja; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 39.8638, 26.2446. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Ezine Cement Plant?

Ezine Cement Plant — cementownia, Turcja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Ezine Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Ezine Cement Plant wydajność 5 500 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Ezine Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 1 579 664 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #14 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Turcja.

Gdzie znajduje się Ezine Cement Plant?

Obiekt Ezine Cement Plant: kraj Turcja; współrzędne w przybliżeniu 39.8638, 26.2446.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Ezine Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.