Strona główna / Turcja / Cementownie / Elmadağ Cement Plant

Elmadağ Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Turcja. Przybliżone współrzędne: 39.94377, 33.19202.

CementowniaTurcjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Elmadağ Cement Plant — cementownia, Turcja. Podana moc wynosi 2 600 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Bastas Baskent Cimento Sanayi ve Ticaret AŞ. Pozycja według zgłoszonej mocy: #13 z 30 (kategoria „cementownie”, kraj Turcja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 978 880 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 228 200 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

2 600 000t cementu
978 880t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#23Pozycja CO₂ — Turcja
0.38t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897907.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Elmadağ Cement Plant: 2 600 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Turcja. Mediana kategorii w tym kraju: 2 401 875 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 978 880 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

228 200samochodów osobowych — rok jazdy
131 400gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
16 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Turcja

Silifke Cement Plant: 7 000 000 t cementu7.0MSilifke Ce…Körfez Cement Plant: 5 700 000 t cementu5.7MKörfez Cem…Ezine Cement Plant: 5 500 000 t cementu5.5MEzine Ceme…Yüreğir Cement Plant: 5 200 000 t cementu5.2MYüreğir Ce…Gönen Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MGönen Ceme…ASCim Korkuteli Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MASCim Kork…Bolu Merkez Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MBolu Merke…Pazarcık Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MPazarcık C…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Bastas Baskent Cimento Sanayi ve Ticaret AŞ.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Elmadağ Cement Plant: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 39.9°N; położenie na półkuli północnej.

~14°Ctypowa średnia roczna
~21°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z ciepłym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
30/100wskaźnik surowości środowiska
22.8°Csezonowa amplituda temperatur
189 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #13 z 30 w kraju Turcja; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 39.94377, 33.19202. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Elmadağ Cement Plant?

Elmadağ Cement Plant — cementownia, Turcja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Elmadağ Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Elmadağ Cement Plant wydajność 2 600 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Elmadağ Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 978 880 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #23 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Turcja.

Gdzie znajduje się Elmadağ Cement Plant?

Obiekt Elmadağ Cement Plant: kraj Turcja; współrzędne w przybliżeniu 39.94377, 33.19202.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Elmadağ Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Bastas Baskent Cimento Sanayi ve Ticaret AŞ.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.