Strona główna / Azja / Pakistan / Cementownie / Dewan Cement Karachi Cement Plant

Dewan Cement Karachi Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Pakistan. Przybliżone współrzędne: 24.90886, 67.47482.

CementowniaPakistanSzacunek CO₂ (modelowany)

Dewan Cement Karachi Cement Plant — cementownia, Pakistan. Podana moc wynosi 1 764 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Dewan Cement Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #17 z 24 (kategoria „cementownie”, kraj Pakistan). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 491 104 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 114 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 23% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 764 000t cementu
491 104t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#32Pozycja CO₂ — Pakistan
0.28t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1897617.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Dewan Cement Karachi Cement Plant: 1 764 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Pakistan. Mediana kategorii w tym kraju: 2 895 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 491 104 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

114 500samochodów osobowych — rok jazdy
65 900gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
8 200 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Pakistan

Lucky Cement Pezu Cement Plant: 10 250 000 t cementu10.2MLucky Ceme…Maple Leaf Iskandarabad (White) Cement Plant: 8 190 000 t cementu8.2MMaple Leaf…Pioneer Cement Khushab Cement Plant: 5 190 000 t cementu5.2MPioneer Ce…Lucky Cement Karachi Cement Plant: 5 050 000 t cementu5.0MLucky Ceme…Cherat Cement Lakari Cement Plant: 4 500 000 t cementu4.5MCherat Cem…Attock Cement Hub Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MAttock Cem…Bestway Cement Hattar Cement Plant: 3 900 000 t cementu3.9MBestway Ce…Fauji Cement Nizampur Cement Plant: 3 750 000 t cementu3.7MFauji Ceme…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Dewan Cement Ltd. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Dewan Cement Karachi Cement Plant: pustynia gorąca (Köppen BWh). Szerokość geograficzna: 24.9°N; położenie na półkuli północnej.

~24°Ctypowa średnia roczna
~34°Ctypowy sezon ciepły
Pustynia gorąca: gorące lata i łagodne zimy

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
13.3°Csezonowa amplituda temperatur
75 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #17 z 24 w kraju Pakistan; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 24.90886, 67.47482. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Dewan Cement Karachi Cement Plant?

Dewan Cement Karachi Cement Plant — cementownia, Pakistan. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Dewan Cement Karachi Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Dewan Cement Karachi Cement Plant wydajność 1 764 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Dewan Cement Karachi Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 491 104 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #32 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Pakistan.

Gdzie znajduje się Dewan Cement Karachi Cement Plant?

Obiekt Dewan Cement Karachi Cement Plant: kraj Pakistan; współrzędne w przybliżeniu 24.90886, 67.47482.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Dewan Cement Karachi Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Dewan Cement Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.