Strona główna / Azja / Indonezja / Cementownie / Conch Cement north Sulawesi Cement Plant

Conch Cement north Sulawesi Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Indonezja. Przybliżone współrzędne: 0.89625, 124.08148.

CementowniaIndonezjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Conch Cement north Sulawesi Cement Plant — cementownia, Indonezja. Podana moc wynosi 4 400 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to PT Conch North Sulawesi Cement. Pozycja według zgłoszonej mocy: #7 z 16 (kategoria „cementownie”, kraj Indonezja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 356 924 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 316 300 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 15% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

4 400 000t cementu
1 356 924t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#15Pozycja CO₂ — Indonezja
0.31t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1896869.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Conch Cement north Sulawesi Cement Plant: 4 400 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Indonezja. Mediana kategorii w tym kraju: 4 200 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 356 924 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

316 300samochodów osobowych — rok jazdy
182 100gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
23 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Indonezja

Semen Gresik Tuban Cement Plant: 11 900 000 t cementu11.9MSemen Gres…Indocement Tunggal Prakarsa Citeureup Cement Plant: 11 900 000 t cementu11.9MIndocement…Semen Padang Cement Plant: 8 800 000 t cementu8.8MSemen Pada…Semen Tonasa Cement Plant: 7 400 000 t cementu7.4MSemen Tona…Solusi Bangun Indonesia Narogong Cement Plant: 6 060 000 t cementu6.1MSolusi Ban…Sinar Tambang Arthalestari Banyumas Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MSinar Tamb…Conch Cement north Sulawesi Cement Plant: 4 400 000 t cementu4.4MConch Ceme…Semen Bosowa Maros Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MSemen Boso…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: PT Conch North Sulawesi Cement.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Conch Cement north Sulawesi Cement Plant: tropikalny las deszczowy (Köppen Af). Szerokość geograficzna: 0.9°N; położenie na półkuli północnej.

~26°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Tropikalny las deszczowy: gorący i wilgotny przez cały rok, z niewielkimi wahaniami sezonowymi

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
48/100wskaźnik surowości środowiska
0.9°Csezonowa amplituda temperatur
40 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #7 z 16 w kraju Indonezja; kategoria: cementownie.

Lokalizacja

Współrzędne 0.89625, 124.08148. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Conch Cement north Sulawesi Cement Plant?

Conch Cement north Sulawesi Cement Plant — cementownia, Indonezja. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Conch Cement north Sulawesi Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Conch Cement north Sulawesi Cement Plant wydajność 4 400 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Conch Cement north Sulawesi Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 1 356 924 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #15 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indonezja.

Gdzie znajduje się Conch Cement north Sulawesi Cement Plant?

Obiekt Conch Cement north Sulawesi Cement Plant: kraj Indonezja; współrzędne w przybliżeniu 0.89625, 124.08148.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Conch Cement north Sulawesi Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to PT Conch North Sulawesi Cement.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.