Strona główna / Europa / Polska / Huty stali / CMC Zawiercie steel plant

CMC Zawiercie steel plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Polska. Przybliżone współrzędne: 50.48922, 19.45774.

Huta staliPolskaSzacunek CO₂ (modelowany)

CMC Zawiercie steel plant — huta stali, Polska. Podana moc wynosi 1 700 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to CMC Poland SP zoo. Pozycja według zgłoszonej mocy: #2 z 5 (kategoria „huty stali”, kraj Polska). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 165 261 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 38 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 90% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 700 000t stali
165 261t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#19Pozycja CO₂ — Polska
0.10t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1567003.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu CMC Zawiercie steel plant: 1 700 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Polska. Mediana kategorii w tym kraju: 900 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 165 261 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

38 500samochodów osobowych — rok jazdy
22 200gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
2 800 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Polska

ArcelorMittal Dąbrowa Górnicza steel plant: 5 001 000 t stali5.0MArcelorMit…CMC Zawiercie steel plant: 1 700 000 t stali1.7MCMC Zawier…Celsa Huta Ostrowiec steel plant: 900 000 t stali900kCelsa Huta…Huta Czestochowa steel plant: 840 000 t stali840kHuta Czest…ArcelorMittal Warszawa steel plant: 750 000 t stali750kArcelorMit…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: CMC Poland SP zoo.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu CMC Zawiercie steel plant: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 50.5°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
20.0°Csezonowa amplituda temperatur
418 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #2 z 5 w kraju Polska; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 50.48922, 19.45774. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest CMC Zawiercie steel plant?

CMC Zawiercie steel plant — huta stali, Polska. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla CMC Zawiercie steel plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla CMC Zawiercie steel plant wydajność 1 700 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla CMC Zawiercie steel plant?

Strona wykorzystuje około 165 261 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #19 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Polska.

Gdzie znajduje się CMC Zawiercie steel plant?

Obiekt CMC Zawiercie steel plant: kraj Polska; współrzędne w przybliżeniu 50.48922, 19.45774.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu CMC Zawiercie steel plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to CMC Poland SP zoo.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.