Strona główna / Azja / Chiny / Zakłady chemiczne / CHN-Xilin Gol_methanol

CHN-Xilin Gol_methanol

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Chiny. Przybliżone współrzędne: 44.20078, 115.47695.

Zakład chemicznyChinySzacunek CO₂ (modelowany)

CHN-Xilin Gol_methanol — zakład chemiczny, Chiny. Podana moc wynosi 3 250 524 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Pozycja według zgłoszonej mocy: #6 z 125 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Chiny). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 9 257 492 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 2 200 000 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 98% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

3 250 524t produktu chemicznego
9 257 492t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#48Pozycja CO₂ — Chiny
2.85t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-33998977.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Chiny. Mediana kategorii w tym kraju: 532 416 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 9 257 492 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

2 200 000samochodów osobowych — rok jazdy
1 200 000gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
150 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Chiny

China: 24 681 946 t produktu chemicznego24.7MChinaGolmud (Qarhan) Chemical Complex: 7 257 480 t produktu chemicznego7.3MGolmud (Qa…CHN-Yinchuan_methanol: 5 381 277 t produktu chemicznego5.4MCHN-Yinchu…CHN-Cangzhou_ammonia: 3 704 508 t produktu chemicznego3.7MCHN-Cangzh…CHN-Ordos_ammonia: 3 534 156 t produktu chemicznego3.5MCHN-Ordos_…CHN-Xilin Gol_methanol: 3 250 524 t produktu chemicznego3.3MCHN-Xilin …CHN-Yulin_methanol: 3 119 148 t produktu chemicznego3.1MCHN-Yulin_…Tangshan (Nanbao) Chemical Complex: 3 084 430 t produktu chemicznego3.1MTangshan (…

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu CHN-Xilin Gol_methanol: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 44.2°N; położenie na półkuli północnej.

~10°Ctypowa średnia roczna
~23°Ctypowy sezon ciepły
Zimny step półpustynny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
39.8°Csezonowa amplituda temperatur
589 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #6 z 125 w kraju Chiny; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 44.20078, 115.47695. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest CHN-Xilin Gol_methanol?

CHN-Xilin Gol_methanol — zakład chemiczny, Chiny. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla CHN-Xilin Gol_methanol?

Otwarty zbiór danych podaje dla CHN-Xilin Gol_methanol wydajność 3 250 524 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla CHN-Xilin Gol_methanol?

Strona wykorzystuje około 9 257 492 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #48 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Chiny.

Gdzie znajduje się CHN-Xilin Gol_methanol?

Obiekt CHN-Xilin Gol_methanol: kraj Chiny; współrzędne w przybliżeniu 44.20078, 115.47695.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.