Strona główna / Europa / Rumunia / Cementownie / Chiscadaga Cement Plant

Chiscadaga Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Rumunia. Przybliżone współrzędne: 45.95433, 22.86687.

CementowniaRumuniaSzacunek CO₂ (modelowany)

Chiscadaga Cement Plant — cementownia, Rumunia. Podana moc wynosi 1 650 000 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Heidelberg Materials Romania SA. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 5 (kategoria „cementownie”, kraj Rumunia). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 594 329 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 138 500 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

1 650 000t cementu
594 329t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#10Pozycja CO₂ — Rumunia
0.36t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32439050.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Chiscadaga Cement Plant: 1 650 000 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Rumunia. Mediana kategorii w tym kraju: 1 900 000 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 594 329 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

138 500samochodów osobowych — rok jazdy
79 800gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
9 900 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Rumunia

Medgidia Cement Plant: 3 400 000 t cementu3.4MMedgidia C…Fieni Cement Plant: 2 500 000 t cementu2.5MFieni Ceme…Chistag Cement Plant: 1 900 000 t cementu1.9MChistag Ce…Chiscadaga Cement Plant: 1 650 000 t cementu1.7MChiscadaga…Valea Mare Pravat Cement Plant: 900 000 t cementu900kValea Mare…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Heidelberg Materials Romania SA. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Chiscadaga Cement Plant: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 46.0°N; położenie na półkuli północnej.

~6°Ctypowa średnia roczna
~19°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny kontynentalny z ciepłym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
22.0°Csezonowa amplituda temperatur
526 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 5 w kraju Rumunia; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 45.95433, 22.86687. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Chiscadaga Cement Plant?

Chiscadaga Cement Plant — cementownia, Rumunia. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Chiscadaga Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Chiscadaga Cement Plant wydajność 1 650 000 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Chiscadaga Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 594 329 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #10 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Rumunia.

Gdzie znajduje się Chiscadaga Cement Plant?

Obiekt Chiscadaga Cement Plant: kraj Rumunia; współrzędne w przybliżeniu 45.95433, 22.86687.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Chiscadaga Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Heidelberg Materials Romania SA.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.