Chaux De La Tour

Typ obiektu: Zakład wapienniczy. Kraj: Francja. Przybliżone współrzędne: 43.35, 5.19.

Zakład wapienniczyFrancjaSzacunek CO₂ (modelowany)

Chaux De La Tour — zakład wapienniczy, Francja. Podana moc wynosi 270 969 t wapna. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie. Pozycja według zgłoszonej mocy: #8 z 9 (kategoria „zakłady wapiennicze”, kraj Francja). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 145 882 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 34 000 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 18% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

270 969t wapna
145 882t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#80Pozycja CO₂ — Francja
0.54t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-38467390.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Chaux De La Tour: 270 969 t wapna. Kategoria: zakład wapienniczy. Kraj: Francja. Mediana kategorii w tym kraju: 526 987 t wapna. Wydajność obiektu względem mediany: poniżej. Podsektor: zakład wapienniczy. Zakres 600–900°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład wapienniczy. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 145 882 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

34 000samochodów osobowych — rok jazdy
19 600gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
2 400 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady wapiennicze — Francja

Chaux Et Dolomies Du Boulonnais: 1 194 131 t wapna1.2MChaux Et D…Cimalux S.A.: 1 024 074 t wapna1.0MCimalux S.…Fours À Chaux De Sorcy: 637 243 t wapna637kFours À Ch…Carrières Et Fours À Chaux De Dugny: 530 725 t wapna531kCarrières …Lhoist France Ouest: 526 987 t wapna527kLhoist Fra…Chaux De Provence Sacam: 353 194 t wapna353kChaux De P…Lhoist France Ouest Usine Des Gaillards: 345 719 t wapna346kLhoist Fra…Chaux De La Tour: 270 969 t wapna271kChaux De L…

Wydajność podana w źródle (t wapna): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Chaux De La Tour: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 43.4°N; położenie na półkuli północnej.

~17°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Śródziemnomorski z gorącym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w agresywnym środowisku o wysokiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C5 — Bardzo wysoka), przy czym korozja wywołana solami morskimi jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C5korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
44/100wskaźnik surowości środowiska
16.8°Csezonowa amplituda temperatur
12 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #8 z 9 w kraju Francja; kategoria: zakłady wapiennicze.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 43.35, 5.19. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Chaux De La Tour?

Chaux De La Tour — zakład wapienniczy, Francja. Wapno palone powstaje podczas kalcynacji wapienia. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani sposobu wykorzystania ciepła w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla Chaux De La Tour?

Otwarty zbiór danych podaje dla Chaux De La Tour wydajność 270 969 t wapna.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Chaux De La Tour?

Strona wykorzystuje około 145 882 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #80 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Francja.

Gdzie znajduje się Chaux De La Tour?

Obiekt Chaux De La Tour: kraj Francja; współrzędne w przybliżeniu 43.35, 5.19.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.