Strona główna / Azja / Indie / Huty stali / BMM Ispat Danapur steel plant

BMM Ispat Danapur steel plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Indie. Przybliżone współrzędne: 15.17029, 76.37773.

Huta staliIndieSzacunek CO₂ (modelowany)

BMM Ispat Danapur steel plant — huta stali, Indie. Podana moc wynosi 1 661 005 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to BMM Ispat Ltd. Pozycja według zgłoszonej mocy: #17 z 49 (kategoria „huty stali”, kraj Indie). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 2 568 807 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 598 800 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 67% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

1 661 005t stali
2 568 807t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#47Pozycja CO₂ — Indie
1.55t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566841.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu BMM Ispat Danapur steel plant: 1 661 005 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Indie. Mediana kategorii w tym kraju: 770 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 2 568 807 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

598 800samochodów osobowych — rok jazdy
344 800gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
43 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Indie

JSW Steel Vijayanagar steel plant: 11 899 000 t stali11.9MJSW Steel …Tata Steel Jamshedpur steel plant: 11 000 000 t stali11.0MTata Steel…JSW Steel Dolvi steel plant: 10 200 000 t stali10.2MJSW Steel …ArcelorMittal Nippon Steel Hazira Plant: 9 600 000 t stali9.6MArcelorMit…RINL Vizag Steel plant: 7 302 000 t stali7.3MRINL Vizag…SAIL Bhilai steel plant: 6 999 000 t stali7.0MSAIL Bhila…JSPL Angul steel plant: 6 000 000 t stali6.0MJSPL Angul…Tata Steel Kalinganagar steel plant: 5 513 661 t stali5.5MTata Steel…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: BMM Ispat Ltd.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu BMM Ispat Danapur steel plant: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 15.2°N; położenie na półkuli północnej.

~23°Ctypowa średnia roczna
~31°Ctypowy sezon ciepły
Gorący step półpustynny: ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), przy czym ścieranie przez pył jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
7.2°Csezonowa amplituda temperatur
233 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #17 z 49 w kraju Indie; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 15.17029, 76.37773. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest BMM Ispat Danapur steel plant?

BMM Ispat Danapur steel plant — huta stali, Indie. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla BMM Ispat Danapur steel plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla BMM Ispat Danapur steel plant wydajność 1 661 005 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla BMM Ispat Danapur steel plant?

Strona wykorzystuje około 2 568 807 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #47 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Indie.

Gdzie znajduje się BMM Ispat Danapur steel plant?

Obiekt BMM Ispat Danapur steel plant: kraj Indie; współrzędne w przybliżeniu 15.17029, 76.37773.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu BMM Ispat Danapur steel plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to BMM Ispat Ltd.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.