Strona główna / Azja / Wietnam / Cementownie / Bac Giang Cement Plant

Bac Giang Cement Plant

Typ obiektu: Cementownia. Kraj: Wietnam. Przybliżone współrzędne: 21.44133, 106.29665.

CementowniaWietnamSzacunek CO₂ (modelowany)

Bac Giang Cement Plant — cementownia, Wietnam. Podana moc wynosi 2 052 371 t cementu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to Bac Giang Cement JSC. Pozycja według zgłoszonej mocy: #15 z 29 (kategoria „cementownie”, kraj Wietnam). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 822 442 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 191 700 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 11% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 052 371t cementu
822 442t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#32Pozycja CO₂ — Wietnam
0.40t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-32439402.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Bac Giang Cement Plant: 2 052 371 t cementu. Kategoria: cementownia. Kraj: Wietnam. Mediana kategorii w tym kraju: 2 052 371 t cementu. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: cementownia. Zakres 800–1400°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: cementownia. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 822 442 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

191 700samochodów osobowych — rok jazdy
110 400gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
14 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe cementownie — Wietnam

Xuan Thanh Ha Nam Cement Plant: 10 000 000 t cementu10.0MXuan Thanh…Vissai Do Luong Cement Plant: 8 800 000 t cementu8.8MVissai Do …Long Son Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 5 000 000 t cementu5.0MLong Son T…Dai Duong Nghi Son Cement Plant: 4 600 000 t cementu4.6MDai Duong …Nghi Son Cement Tĩnh Gia Cement Plant: 4 300 000 t cementu4.3MNghi Son C…Phuc Son Cement Kinh Môn Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MPhuc Son C…Chinfon Cement Thủy Nguyên Cement Plant: 4 000 000 t cementu4.0MChinfon Ce…Bim Son Cement Thị xã Bỉm Sơn Cement Plant: 3 800 000 t cementu3.8MBim Son Ce…

Wydajność podana w źródle (t cementu): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: Bac Giang Cement JSC.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Bac Giang Cement Plant: wilgotny subtropikalny (sucha zima) (Köppen Cwa). Szerokość geograficzna: 21.4°N; położenie na półkuli północnej.

~19°Ctypowa średnia roczna
~27°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny subtropikalny (sucha zima): ciepły przez cały rok, z wyraźną porą deszczową i suchą

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Średnia), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
13.0°Csezonowa amplituda temperatur
125 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #15 z 29 w kraju Wietnam; kategoria: cementownie.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 21.44133, 106.29665. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Bac Giang Cement Plant?

Bac Giang Cement Plant — cementownia, Wietnam. Produkcja cementu obejmuje wytwarzanie klinkieru w piecu. Zbiór danych nie podaje parametrów pieca ani wyposażenia tego zakładu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Bac Giang Cement Plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla Bac Giang Cement Plant wydajność 2 052 371 t cementu.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Bac Giang Cement Plant?

Strona wykorzystuje około 822 442 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #32 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Wietnam.

Gdzie znajduje się Bac Giang Cement Plant?

Obiekt Bac Giang Cement Plant: kraj Wietnam; współrzędne w przybliżeniu 21.44133, 106.29665.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Bac Giang Cement Plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to Bac Giang Cement JSC.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.