Strona główna / Ameryka Północna / Kanada / Huty stali / ArcelorMittal Montreal steel plant

ArcelorMittal Montreal steel plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Kanada. Przybliżone współrzędne: 45.83697, -73.25145.

Huta staliKanadaSzacunek CO₂ (modelowany)

ArcelorMittal Montreal steel plant — huta stali, Kanada. Podana moc wynosi 2 400 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to ArcelorMittal Long Products Canada GP. Pozycja według zgłoszonej mocy: #4 z 5 (kategoria „huty stali”, kraj Kanada). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 933 302 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 217 600 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 58% niższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 400 000t stali
933 302t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#22Pozycja CO₂ — Kanada
0.39t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566468.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu ArcelorMittal Montreal steel plant: 2 400 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Kanada. Mediana kategorii w tym kraju: 2 500 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 933 302 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

217 600samochodów osobowych — rok jazdy
125 300gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
16 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Kanada

ArcelorMittal Dofasco steel plant: 4 050 000 t stali4.0MArcelorMit…Algoma steel plant: 3 200 000 t stali3.2MAlgoma ste…Cleveland-Cliffs Lake Erie steel plant: 2 500 000 t stali2.5MCleveland-…ArcelorMittal Montreal steel plant: 2 400 000 t stali2.4MArcelorMit…Ivaco Rolling Mills steel plant: 650 000 t stali650kIvaco Roll…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: ArcelorMittal Long Products Canada GP.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu ArcelorMittal Montreal steel plant: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 45.8°N; położenie na półkuli północnej.

~6°Ctypowa średnia roczna
~19°Ctypowy sezon ciepły
Wilgotny kontynentalny z ciepłym latem: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym cykle cieplne jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
31.9°Csezonowa amplituda temperatur
373 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #4 z 5 w kraju Kanada; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 45.83697, -73.25145. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest ArcelorMittal Montreal steel plant?

ArcelorMittal Montreal steel plant — huta stali, Kanada. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla ArcelorMittal Montreal steel plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla ArcelorMittal Montreal steel plant wydajność 2 400 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla ArcelorMittal Montreal steel plant?

Strona wykorzystuje około 933 302 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #22 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Kanada.

Gdzie znajduje się ArcelorMittal Montreal steel plant?

Obiekt ArcelorMittal Montreal steel plant: kraj Kanada; współrzędne w przybliżeniu 45.83697, -73.25145.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu ArcelorMittal Montreal steel plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to ArcelorMittal Long Products Canada GP.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.