Strona główna / Europa / Niemcy / Huty stali / ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant

ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant

Typ obiektu: Huta stali. Kraj: Niemcy. Przybliżone współrzędne: 52.16697, 14.62541.

Huta staliNiemcySzacunek CO₂ (modelowany)

ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant — huta stali, Niemcy. Podana moc wynosi 2 400 000 t stali. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to ArcelorMittal Eisenhüttenstadt GmbH. Pozycja według zgłoszonej mocy: #8 z 11 (kategoria „huty stali”, kraj Niemcy). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 3 115 178 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 726 100 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych. Roczna emisja CO₂ na jednostkę podanej zdolności produkcyjnej jest o 40% wyższa od mediany sektora w tym zbiorze danych. Nie jest to emisja na jednostkę rzeczywistej produkcji.

2 400 000t stali
3 115 178t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#11Pozycja CO₂ — Niemcy
1.30t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-1566775.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant: 2 400 000 t stali. Kategoria: huta stali. Kraj: Niemcy. Mediana kategorii w tym kraju: 2 760 000 t stali. Wydajność obiektu względem mediany: około. Podsektor: huta stali. Zakres 800–1500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: huta stali. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 3 115 178 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

726 100samochodów osobowych — rok jazdy
418 100gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
52 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe huty stali — Niemcy

ThyssenKrupp Steel Duisburg steel plant: 11 000 000 t stali11.0MThyssenKru…Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM) steel plant: 6 300 000 t stali6.3MHüttenwerk…Salzgitter Flachstahl steel plant: 5 200 000 t stali5.2MSalzgitter…ArcelorMittal Bremen steel plant: 3 800 000 t stali3.8MArcelorMit…Saarstahl Völklingen Steelmaking Plant: 3 240 000 t stali3.2MSaarstahl …AG der Dillinger Hüttenwerke Dillingen steel plant: 2 760 000 t stali2.8MAG der Dil…Kehler Baden Steel Works: 2 500 000 t stali2.5MKehler Bad…ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant: 2 400 000 t stali2.4MArcelorMit…

Wydajność podana w źródle (t stali): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: ArcelorMittal Eisenhüttenstadt GmbH.

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 52.2°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
18.8°Csezonowa amplituda temperatur
231 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #8 z 11 w kraju Niemcy; kategoria: huty stali.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 52.16697, 14.62541. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant?

ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant — huta stali, Niemcy. Dwie główne drogi produkcji stali to wielki piec–konwertor tlenowy oraz elektryczny piec łukowy. Źródłowy zbiór danych nie określa drogi produkcji w tym zakładzie.

Jaką wydajność podaje źródło dla ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant?

Otwarty zbiór danych podaje dla ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant wydajność 2 400 000 t stali.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant?

Strona wykorzystuje około 3 115 178 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #11 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Niemcy.

Gdzie znajduje się ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant?

Obiekt ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant: kraj Niemcy; współrzędne w przybliżeniu 52.16697, 14.62541.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu ArcelorMittal Eisenhüttenstadt steel plant?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to ArcelorMittal Eisenhüttenstadt GmbH.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.