Anwil

Typ obiektu: Zakład chemiczny. Kraj: Polska. Przybliżone współrzędne: 52.69869, 18.96852.

Zakład chemicznyPolskaSzacunek CO₂ (modelowany)

Anwil — zakład chemiczny, Polska. Podana moc wynosi 966 000 t produktu chemicznego. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu. Właściciel wskazany w źródłowym zbiorze danych to ORLEN SA. Pozycja według zgłoszonej mocy: #1 z 7 (kategoria „zakłady chemiczne”, kraj Polska). Źródło Climate TRACE szacuje roczne emisje obiektu na około 1 328 827 t CO₂e. To odpowiednik rocznych emisji około 309 800 samochodów osobowych według współczynników referencyjnych.

966 000t produktu chemicznego
1 328 827t CO₂e / rok (Climate TRACE)
#4Pozycja CO₂ — Polska
1.38t CO₂e na jednostkę podanej wydajności

Dane obiektu: Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0), id ct-45257229.

W kontekście: jak ta instalacja się porównuje

Wydajność podana dla obiektu Anwil: 966 000 t produktu chemicznego. Kategoria: zakład chemiczny. Kraj: Polska. Mediana kategorii w tym kraju: 540 000 t produktu chemicznego. Wydajność obiektu względem mediany: znacznie powyżej. Podsektor: zakład chemiczny. Zakres 100–500°C to ogólne odniesienie inżynierskie dla kategorii: zakład chemiczny. Nie jest to zmierzona temperatura pracy ani potwierdzenie wyposażenia tego obiektu. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Porównania podanej wydajności oraz rocznego CO₂e znormalizowanego względem wydajności opierają się na danych instalacji przemysłowych Climate TRACE. Nie są to emisje na jednostkę faktycznej produkcji; rola sektora opiera się na odniesieniu inżynierskim.

Ile oznacza 1 328 827 t CO₂e rocznie

Szacowana roczna emisja CO₂e obiektu, przedstawiona jako porównania na podstawie współczynników referencyjnych US EPA. Nie są to pomiary lokalnych samochodów, domów ani pochłaniania przez drzewa: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies.

309 800samochodów osobowych — rok jazdy
178 400gospodarstw domowych — roczne zużycie energii
22 000 000drzew miejskich: średnie roczne pochłanianie CO₂ (wartość referencyjna EPA)

Odpowiedniki: US EPA Greenhouse Gas Equivalencies. Emisje: Climate TRACE.

Porównanie mocy: największe zakłady chemiczne — Polska

Anwil: 966 000 t produktu chemicznego966kAnwilZakłady Azotowe Puławy: 820 000 t produktu chemicznego820kZakłady Az…Poland: 686 440 t produktu chemicznego686kPolandCIECH Soda Ash Plant: 540 000 t produktu chemicznego540kCIECH Soda…Grupa Azoty Kędzierzyn (ZAK): 268 000 t produktu chemicznego268kGrupa Azot…Grupa Azoty S.A (Tarnów): 249 000 t produktu chemicznego249kGrupa Azot…Wloclawek Chemicals: 218 000 t produktu chemicznego218kWloclawek …

Wydajność podana w źródle (t produktu chemicznego): Climate TRACE v6 — zdolność produkcyjna i emisje CO₂e na poziomie obiektów (CC BY 4.0).

Właściciel wskazany w zbiorze danych

Właściciel wskazany w zbiorze danych: ORLEN SA. Wszystkie obiekty tego właściciela wskazanego w zbiorze danych →

Lokalny klimat

Strefa klimatyczna obiektu Anwil: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 52.7°N; położenie na półkuli północnej.

~11°Ctypowa średnia roczna
~18°Ctypowy sezon ciepły
Umiarkowany oceaniczny: zróżnicowany sezonowo

Strefa Köppena: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali, powłok ochronnych i izolacji gorących urządzeń procesowych w tej lokalizacji. Znajduje się ona w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), przy czym wilgotność / zwilżenie powierzchni jest głównym czynnikiem obciążenia środowiskowego.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
21.0°Csezonowa amplituda temperatur
173 kmodległość od wybrzeża

Orientacyjny kontekst korozyjności atmosferycznej oparto na ISO 9223:2012, normach klimatycznych WorldClim, strefie Köppena-Geigera i odległości od wybrzeża. Nie jest to pomiar tempa korozji na terenie obiektu.

Porównanie i obiekty w pobliżu

Pozycja według zgłoszonej mocy (Climate TRACE): #1 z 7 w kraju Polska; kategoria: zakłady chemiczne.

Pobliskie obiekty przemysłowe

Lokalizacja

Współrzędne 52.69869, 18.96852. Zobacz na OpenStreetMap.

Często zadawane pytania

Jakiego typu obiektem jest Anwil?

Anwil — zakład chemiczny, Polska. Zakłady chemiczne prowadzą różne procesy produkcyjne. Zbiór danych nie określa technologii, temperatur ani wyposażenia tego obiektu.

Jaką wydajność podaje źródło dla Anwil?

Otwarty zbiór danych podaje dla Anwil wydajność 966 000 t produktu chemicznego.

Jaką emisję CO₂e oszacowano dla Anwil?

Strona wykorzystuje około 1 328 827 t CO₂e/rok z otwartego zbioru danych. Pozycja #4 w rankingu szacowanych emisji CO₂ dla kraju: Polska.

Gdzie znajduje się Anwil?

Obiekt Anwil: kraj Polska; współrzędne w przybliżeniu 52.69869, 18.96852.

Kto jest wskazany w zbiorze danych jako właściciel obiektu Anwil?

Właściciel zarejestrowany w źródłowym zbiorze danych to ORLEN SA.

Zbudowane z otwartych danych publicznych; bez informacji osobistych. Prowadzisz tę lokalizację? Poproś o korektę lub usunięcie.